Nepřehlédněte Menu
 Online Podcasty
Právě dohrálo:
Radio Čas
Vysílání Radia Čas

Jezte s rozumem

Právě jste: Radio Čas  /  Jezte s rozumem

Žít a jíst zdravě se dá i bez hladovění

O rozumném přístupu ke zdravé výživě, vaření, i sobě samému v pohodové a příjemné formě s Evou Šimčíkovou.

Jezte s rozumem – premiérové díly každé úterý


 Většina z vás si asi vzpomene na čarodějnici Saxanu, která zoufale hledala vhodnou babu, které by mohla uříznout ucho. Potřebovala ho, aby mohla zůstat ve světě lidí. My můžeme odvar z babského ucha pít ráno, v poledne i večer. A nemusíme kvůli tomu nikomu ubližovat. Ba naopak, maximálně prospějeme sami sobě, svému zdraví, zažívání a třeba i dutině ústní! Jaké další účinky má „babské ucho“ a spoustu dalších potravin na náš organismus? To se dozvíte jedině v pořadu JEZTE S ROZUMEM.

  • Premiérové díly: vysíláme každé úterý

  • Speciály, detailně zaměřené na jednu z potravin: vysíláme každých 14 dní ve čtvrtek od 10:00

Poslechněte si poslední díly!

Episoda 14 – DIETA

V této epizodě se Eva a Radim zabývali  DIETOU a podívali si detailně o různých přístupech k ní. Takže řeč byla o keto dietěpaleo dietě nebo low carb dietě. Zaměřili se na to, jak vybrat správnou dietu pro každého jednotlivce, a Eva zdůraznila, že je stejně nejdůležitější poslouchat vlastní tělo a jeho potřeby. Pokud se chcete dozvědět různé tipy a triky, jak zdravě jíst a jak přejít na nový režim stravování, pusťte si nový díl!

 

 

Episoda 13 – BRAINFOOD

BRAINFOOD, to bylo hlavní téma další epizody Jezte s rozumem SPECIÁL. A co to vlastně je? Jsou to všechny potraviny prospěšné pro zdraví mozku. Eva nám prozradila, jaké potraviny by měly být zařazeny do každodenní stravy, aby se zlepšily naše kognitivní funkce a snížilo se riziko neurodegenerativních onemocnění. Co bychom měli jíst konkrétně? To zjistíte, když si pustíte nový díl!

 

 

Episoda 12 – AFRODIZIAKA

Další epizoda Jezte s rozumem SPECIÁL bude hodně vzrušující a láskyplná, jelikož řeč bude o  AFRODIZIAKÁCH. Zajímá vás, které potraviny vám zaručeně rozproudí krev a povzbudí vaše libido? A jaké koření vás dokáže rozžhavit do běla? A co se děje s našim tělem, když se zamilujeme? Pusťte si nový díl a nechte se inspirovat, jak vzrušit sebe a vaši drahou polovičku!

 

 

Episoda 11 – „LEDŇÁČCI“

Víte, kdo jsou to  „LEDŇÁČCI“? Jsou to všichni ti, kteří si dali za novoroční předsevzetí, že začnou chodit do fitka a nastoupí na vlnu zdravého životního stylu, ale bohužel jim to vydrží jen do konce ledna a potom se zase vrátí zpátky ke svým starým neřestem. Pokud se nechcete zařadit mezi ně, poslechněte si novou epizodu Jezte s rozumem speciál, kde se dozvíte všechny rady a triky na to, jak si udržet svou motivaci.

 

 

Episoda 10 – DETOX

DETOXIKACE neboli očista těla je téma další epizody Jezte s rozumem SPECIÁL. Měli bychom věřit nabídkám na internetu, které nám slibují, že zrovna ten jejich produkt pomůže našemu tělu? Jak je to s přerušovaným půstem? Jak podporovat přirozenou detoxikaci těla? Co bychom měli jíst a pít, když chceme našemu tělu s očistou pomoci? A co taková paleo dieta? Všechno, co jste kdy chtěli vědět o detoxu se dozvíte, když si pustíte nový díl!

 

 

Episoda 9 – NOVOROČNÍ SPECIÁL

Všichni to známe. Silvestrovské oslavy jsou vždy plné chlebíčků, jednohubek a cukroví. Bez kapky alkoholu to snad ani nejde a my se další den probouzíme do nového roku s mírnou bolestí hlavy, ale plni odhodlání zaměřit se na naše NOVOROČNÍ předsevzetí, ve kterých kraluje hubnutí a zdravý životní styl. Vykročte společně s Evou tím správným směrem a nechte si poradit, jak dosáhnout svých cílů v roce 2023. V této epizodě se zaměříme na silvestrovské oslavy a řekneme si, co jíst, aby nám vydržel elán v hubnutí po celý rok. Pro silnější žaludky jsme si připravili ty nejzvláštnější pokrmy, které lidé jedí u příležitosti vítání nového roku. Tak se pohodlně usaďte a pusťte si nový díl Jezte s rozumem SPECIÁL.

 

 

Episoda 8 – VÁNOČNÍ SPECIÁL

Vánoce už klepou na dveře, a tak jsme si pro vás připravili speciální  VÁNOČNÍ díl Jezte s rozumem, abyste si užili štědrovečerní večeři bez výčitek a nemuseli se trápit s nějakým tím kilem navíc. Probereme jak na zdravý bramborový salát. Dozvíme se, jak moc nám prospívá kapr a ochutnáme snad všechny druhy cukroví. Najděte si chvilku klidu v předvánočním shonu a pusťte si novou epizodu!

 

 

Episoda 7 – OŘECHY

Eva a Radim se v další epizodě pořadu Jezte s rozumem SPECIÁL zaměřili na  OŘECHY, takže řeč bude o arašídechmandlíchvlašských ořešíchpara ořešíchpistáciích, ale také o kaštanech nebo kokosu. Věděli jste, že arašídy patří mezi luštěniny? Že pistáciím se přezdívá zelené zlato? Anebo že čerstvé mandle mohou být jedovaté? Zajímá vás, kolik ořechů bychom měli vlastně denně jíst? A co raw zákusky?

Na všechno, co vás kdy zajímalo o ořeších, dostanete odpověď, když kliknete na play. A jako bonus dostanete recept na veganskou variantu vaječného likéru z kešu ořechů.

 

 

Episoda 6 – DUŠEVNÍ ZDRAVÍ

V další epizodě Jezte s rozumem tentokrát neuspokojíme jen vaše chuťové buňky, ale především vaši duši, jelikož si budeme povídat o  DUŠEVNÍ ZDRAVÍ! Sezónní deprese jsou častým jevem na podzim a každého z nás někdy dostihnou, takže je dobré vědět, jak s nimi zatočit. Co jíst? Co bychom měli pít? Jaké jsou přírodní antidepresiva? A co otužování? A jak moc důležitý je spánek?

Takže pokud se cítíte jen trochu pochmurně, neváhejte a pusťte si nový díl, který vám dá ty nejlepší tipy, jak zůstat v duševní pohodě.

 

 

Episoda 5 – KOŘENÍ

Chilli papričky, hořčice, skořice, kurkuma, čubrica, adžika a kari, to je jen malý výčet toho, na co se v dnešní epizodě Jezte s rozumem zaměříme. Ano, řeč bude o KOŘENÍ! Proč bychom měli jíst pálivá jídla? Co je to zlaté mléko? Zrychluje čili a skořice náš metabolismus? Jak je na tom z výživového hlediska křen nebo takové wasabi? To vše se dozvíte, když si pustíte nový díl!

 

 

Episoda 4 – MASO

Další díl Jezte s rozumem je pro všechny, co si rádi dají pořádnou flákotu  MASA! Zajímá vás čím je nám prospěšné? Jsme od přírody všežravci? Jaké maso má největší energetickou hodnotu? A co veganské náhražky masa? Na všechny tyto otázky a mnohem víc vám odpoví Eva Šimčíková, která si tentokrát přizvala na pomoc i speciálního hosta – výživového odborníka a kouče Martina Barnu.

 

 

Episoda 3 – KÁVA

V této epizodě nebudeme jíst s rozumem, ale pít! Eva s Radimem se tentokrát rozpovídali o blahodárných účincích KÁVY. I díky vašim dotazům nenechali jediné kávové zrnko informací na pokoji. Takže pokud vás zajímá, kolik šálků kávy bychom měli denně pít? Jestli můžeme pít kávu před spaním? Kde na světě pijí kávu s máslem? Co skořice do kávy? A věděli jste, že existuje kávový gen? No, bylo toho opravdu hodně, tak si pusťte nový díl Jezte s rozumem!

 

 

Episoda 2 – MÁK

V dalším díle Jezte se rozumem si Eva s Radimem vzali do hledáčku MÁK. Jak jsme na tom my Češi s konzumací máku? Kolik kalorií obsahuje? A jaké jsou jejich nejoblíbenější náplně do koláčů? To vše a mnohem víc se dozvíte v nové epizodě!

 

 

Episoda 1 – ČESNEK

V prvním streamovaném dílu se Eva s Radimem zaměřili na ČESNEK. Jak je našemu tělu prospěšný? Která jídla bychom měli rozhodně vyzkoušet? A co smažený bramborák s česnekem? A jak je to vlastně s česnekem a upíry? Odpovědi si nyní můžete pustit kdykoliv a kdekoliv!

 

Eva Šimčíková

Je profesionální moderátorkou s nadšením pro zdravou výživu a vaření. Již kdysi natáčela pořad o zdravém životním stylu s názvem Jez a věz. Nyní ji můžete vídat na obrazovce České televize v pořadu Dobré ráno. Dříve pracovala například jako tisková mluvčí FC Baník Ostrava. Eva je aktivní sportovkyní, propagátorkou racionálního stravování a taky vášnivou kuchařkou. Všechny tyto záliby se také snoubí v pořadu Jezte s rozumem.