Nepřehlédněte Menu
 Online Podcasty
Právě dohrálo:

V Radiu Čas hořelo, vzplála serverovna

Právě jste: Radio Čas  /  Tiskové zprávy  /  V Radiu Čas hořelo, vzplála serverovna

30.9.2014 | Tisková zpráva
V moravském Radiu Čas dnes (úterý 30.9.2014) hořelo. V jeho sídle v Ostravě-Porubě plameny zachvátily důležitou místnost pro vysílání, počítačové srdce rádia. Nikomu se nic nestalo a rychlým zásahem byla uchráněna technika a vybavení za několik milionů korun. Hořet začalo kvůli závadě na elektroinstalaci.

„Připravovali jsme se ve studiu na zprávy a najednou nám v reproduktorech začalo praskat, postupně zhasly všechny monitory a bylo ticho. Hned jsme ze studia vyběhli a zjišťovali, co se děje. Otevřeli jsme odbavovací místnost a bylo zle. Hořely kabely a z budovy se začal valit hustý dým,“ popsal situaci programový ředitel Radia Čas Michal Pistolas.

Před sídlem stanice se začaly postupně scházet davy přihlížejících Porubanů, které přilákala přítomnost hasičských vozů a zásahové techniky.

Oheň byl během několika minut uhašen a jen díky rychlému zásahu se podařilo uchránit techniku za několik milionů korun. „Díky pohotovému zásahu našeho redaktora nejsou škody naštěstí tak velké a vysílání se podařilo do hodiny obnovit. K požáru došlo kvůli závadě na elektroinstalaci,“ dodal IT specialista Radia Čas Jan Pilař.

Tlačítko Zpět