Nepřehlédněte Menu
 Online Podcasty
Právě dohrálo:

Výrobce sodovek přerušil uprostřed léta výrobu nápojů kvůli Radiu Čas

Právě jste: Radio Čas  /  Tiskové zprávy  /  Výrobce sodovek přerušil uprostřed léta výrobu nápojů kvůli Radiu Čas

27.6.2014 | Tisková zpráva
Opavská sodovkárna přerušila vlastní produkci kvůli projektu „Retro léto“ s Radiem Čas. Speciálně pro tuto příležitost v továrně vyvezli ze skladů a oprášili staré láhve na limonády a naplnili je nejoblíbenějšími retro příchutěmi malina a citron v původní receptuře. Retro limonády začne Radio Čas dnes odpoledne rozdávat lidem v ulicích měst.

Jen pro Radio Čas se spustily ve výrobně nápojů v Opavě stroje na noční směně ze čtvrtku na pátek a láhve se plnily neuvěřitelnou rychlostí. Z výrobních linek sjelo 20 tisíc limonád pro speciální retro edici letního osvěžení. Ve čtvrtek v noci se nejdříve na pás vyskládaly láhve, které se používaly v dřívějších dobách. Všechny dále zamířily do mycí linky, kde se zbavily nečistot, odstranily se staré etikety a nakonec prošly procesem desinfekce. Odtud už vyjely láhve připravené k naplnění limonádami s typickými příchutěmi maliny a citrónu. Malinový a citrónový sirup připravený podle tradiční receptury se následně smíchal s vodou v přesném poměru. Hotový nápoj se pak na výrobní lince začal plnit do připravených láhví. Nakonec stroj nalepil etikety limitované edice Retro léta Radia Čas.

Po naplnění limonády odvezl kamion chladit. A už dnes odpoledne s nimi vyrazí Radio Čas do ulic Moravy a Slezska, kde je začnou lidem nabízet rádiové hostesky. Malinovky a citrónovky se budou rozdávat v červenci a srpnu na letních akcích, koupalištích a v centrech rozpálených měst.

„Chtěli jsme naše posluchače odměnit retro dárkem v tom pravém slova smyslu a v létě určitě každému udělá radost správné osvěžení. Proto jsme se rozhodli právě pro nejoblíbenější retro limonády malinovku a citronovku. Lidé si tak na vlastní kůži ještě více připomenou dobu před třiceti lety“, doplnil k projektu „Retro léta“ programový ředitel Michal Pistolas.

Projekt Retro léto odstartoval v nejoblíbenějším moravském Radiu Čas v červenci a potrvá do září. Ve vysílání každý všední den připomíná nejsilnější okamžiky, legendární výrobky a život před rokem 1989. Posluchači mohou také každý den vyhrávat knihu s názvem Retro ČS od Michala Petrova, autora pořadu České televize „Retro“, který na letním projektu Radia Čas spolupracuje. Součástí Retro léta je také Retro roadshow, při které se budou nejen rozdávat limonády z limitované edice, ale rádio lidem přiveze také originální retro svět a výstavu Retro předmětů, která v srpnu proběhne olomoucké nákupní Galerii Šantovka.

Tlačítko Zpět