Nepřehlédněte Menu
 Online Podcasty
Právě dohrálo:

REDAKTORKY RADIA ČAS POTRÁPILY PAMĚT LIDÍ NA ZLÍNSKU OTÁZKAMI Z RETRO DOBY

Právě jste: Radio Čas  /  Tiskové zprávy  /  REDAKTORKY RADIA ČAS POTRÁPILY PAMĚT LIDÍ NA ZLÍNSKU OTÁZKAMI Z RETRO DOBY

17. října 2014| Tisková zpráva

Hudební událost podzimu se nezadržitelně blíží. Na podzim oslaví Radio Čas už 16 let v éteru a pro své posluchače připravilo už tradičně velkolepý hudební dárek. Megakoncert pro radost proběhne 6. prosince v hale Euronics ve Zlíně. Poblahopřát přijedou hvězdy českého hudebního nebe a návštěvníci se už teď mohou těšit na jedinečnou show v retro stylu, která bude vyvrcholením úspěšného projektu Retroléto.

„Naši posluchači si ve vysílání Retroléto velmi oblíbili a proto jsme se rozhodli, že v podobném stylu letos připravíme i narozeninový koncert. Lidé se se tak můžou těšit nejen na skvělý hudební zážitek, ale také na spoustu překvapení a zábavy,“ řekl Jakub Hanák, který má přípravu Megakoncertu na starost.
Lidé velmi rádi vzpomínají na život před rokem 1989, co bylo nebo naopak nebylo, co jedli, jak se bavili. Některé vzpomínky vzkřísí velice jednoduše, stačí třeba zážitek, který se jim vybaví z dětství nebo mládí, ale jsou i věci, které se už paměti rychle vytratily. Do ulic moravských a slezských měst proto vyrazily promotýmy Radia Čas, aby si ověřily, co si ještě generace, které tu dobu zažily, pamatují. Hostesky potrápily kolemjdoucí se jmény a výrazy, které byly dříve úplně obvyklé, dnes už se s nimi ale moc nepotkáme. Na překvapené lidi tak reportérky vytasily pojmy jako verzatilka, elpíčko, kanagon, nebo monoskop, také se třeba zajímaly o to, co byly bony, nebo kdo byl kádrovák. Ti šikovní, kteří odpověděli správně, dostali jako odměnu vstupenku na narozeninový Megakoncert. Jak se lidé se záludnými otázkami poprali, mohli posluchači slyšet celý tento týden ve vysílání Radia Čas.
„Motto letošní oslavy narozenin Radia Čas je retro show, a chceme všem, kteří na Megakoncert dorazí, připomenout věci, se kterými jsme se dříve běžně potkávali. A přímo v hale se pokusíme vytvořit tu správnou retro atmosféru. Všechny vystupující umělce tak například uvede hlasatelská ikona 70. a 80. let, Alexandr Hemala,“ prozradila detaily z příprav PR managerka Radia Čas, Barbora Šindelková.
Hlavní hvězdy Helena Vondráčková a Václav Neckář také skvěle zapadají do retro ladění celé oslavy. Na své si však přijdou i mladší ročníky. Vystoupí kapely Mandrage, Nebe, zpěvák Petr Kolář a kompletní sestavu doplní ABBA STARS s největšími hity legendární švédské kapely. Navíc letos nebude chybět velkolepá scéna se světelnými efekty.
Vstupenky na Megakoncert jsou v prodeji za pouhých 149 korun. Koupit se dají online z pohodlí domova, ve většině infocenter nebo osobně ve Velkém Kině ve Zlíně nebo v Centru Zlaté Jablko. Lístky na koncert jsou k dostání také u všech prodejců sítě Ticketportal. Všechny informace k Megakoncertu najdou zájemci webu Radia Čas www.casradio.cz