Nepřehlédněte Menu
 Online Podcasty
Právě dohrálo:

Radio Čas pomůže řidičům při Dnech NATO v Ostravě

Právě jste: Radio Čas  /  Tiskové zprávy  /  Radio Čas pomůže řidičům při Dnech NATO v Ostravě

18.9.2014 | Tisková zpráva
O víkendu 20. a 21. září proběhnou na letišti Leoše Janáčka Ostrava Dny NATO a Dny vzdušných sil Armády České republiky. S tím jsou spojeny i časté dopravní komplikace na komunikacích k letišti a záchytným parkovištím. Radio Čas chce svým posluchačům cestu do Mošnova ulehčit, proto bude celý víkend vysílat kontinuální dopravní zpravodajství.

Dopravní aktuality bude Radio Čas připravovat přímo s Dopravní policií v mobilním studiu. K návštěvníkům se tak dostanou nejčerstvější informace, které jim pomohou vyhnout se problematickým místům. V sobotu i v neděli se už od ranních hodin každých 15 minut posluchači Radia Čas dozvědí aktuální dopravní situaci v okolí letiště, neunikne jim žádná důležitá informace o případných problémech, i doporučených objízdných trasách. Monitorován bude aktuální stav na cestách i během dne a odpoledne, kdy budou návštěvníci z letiště odjíždět, opět dopravní zpravodajství posílí na 4 relace v hodině.

Jak nám potvrdil plk. Mgr. Bc. Jiří Zlý z Krajského ředitelství Policie České republiky, dopravu budou dozorovat desítky policistů i vrtulník, přesto musí řidiči počítat s možnými komplikacemi: „Hlavními tahy jsou silnice mezi Ostravou a Příborem a silnice spojující Mošnov s dálnicí D1 u Studénky. Největší nápor v dopravě je každoročně zaznamenáván v době od 07.00 do cca 12.00 hodin. Doprava se pak ze všech příjezdových komunikací kumuluje v obci Mošnov, kde je směrována na centrální parkoviště, tudíž zde nárazově dochází k tvorbě kolon“.

Návštěvníci Dnů NATO, ale také pasažéři, kteří budou mošnovského letiště odlétat, by měli svou cestu pečlivě naplánovat. Radio Čas a Dopravní policie doporučuje všem, kteří o víkendu zamíří na Letiště Leoše Janáčka Ostrava, aby vyrazili na cestu s dostatečným časovým předstihem. Centrální parkoviště bude pro návštěvníky otevřeno už od 7 hodin ráno.

S Radiem Čas budou na Dnech Nato ve výhodě nejen řidiči, ale všichni návštěvníci. I v letošním roce bude na letišti a v okolí vysílat speciální Radio Čas Dny NATO na frekvenci 88.6 FM, která bude přenášet celý program nabitý akcí a burácením proudových motorů i efektivními akcemi speciálních a zásahových jednotek. Stačí si s sebou vzít rádio nebo sluchátka k mobilu, na kterém lze rádio naladit a diváci budou mít kompletní přehled o dění na zemi i ve vzduchu. Studio Radia Čas Dny NATO bude umístěno na letišti v blízkosti hlavní věže. Dveře do něj budou mít otevřeny všichni, kdo se budou chtít podívat, jak vypadá práce redaktorů nebo přes éter pozdravit své blízké.

Tlačítko Zpět