Nepřehlédněte Menu
 Online Podcasty
Právě dohrálo:

Radio Čas pomáhá Kajce a Mimi

Právě jste: Radio Čas  /  Tiskové zprávy  /  Radio Čas pomáhá Kajce a Mimi

15.5.2014 | Tisková zpráva
Pětiletá dvojčátka, Karolínka a Miriamka, jsou dvě krásné holčičky. Bojují ale s vážnými nemocemi. Nemluví, samy nesedí, mají epilepsii a trápí je i oboustranná nedoslýchavost. Jejich léčba je velmi nákladná a rodina si ji nemůže dovolit. Radio Čas se rozhodlo holčičky podpořit a pomáhá rodině získat peníze na tolik potřebné rehabilitace.

„Radio Čas vysílá od začátku jara s novým sloganem „Radost poslouchat“. Hudba je výbornou terapií, dokáže zlepšit den nebo zapomenout na starosti. A protože je Radio Čas stanicí, která žije se svými posluchači, rozhodli jsme se využít jejího potenciálu, spojit se s našimi posluchači a pomáhat,“ řekl programový ředitel Michal Pistolas.

Karolínka a Miriamka oslavily nedávno páté narozeniny. Nejlepší dárek, jaký by holčičky mohly dostat, jsou peníze na rehabilitace v Polsku. „Cenový rozdíl mezi Českem a Polskem je viditelný. V českých lázních se čtyřtýdenní léčba ve speciálním stabilizačním oblečku pohybuje na jedno dítě kolem 80 tisíc korun, v Polsku mám možnost na čtyři týdny mít za 80 tisíc léčbu pro obě holčičky,“ svěřila se Radiu Čas maminka Lucie Wijacká. Žádná ze zdravotních pojišťoven léčbu nehradí, Kajka a Mimi ji přitom potřebují absolvovat několikrát ročně.

Kromě Radia Čas holčičky podporuje například i známá česká plavkyně Simona Baumrtová či plážové volejbalistky „Maki a Kiki“. Pokud chcete Kajce a Mimi pomoct i vy, můžete je finančně podpořit částkou zaslanou na tento účet: 83297339/0800, VS: 3232.

Více informací se dozvíte i na www.kajkamimi.cz.

Tlačítko Zpět