Nepřehlédněte Menu
 Online Podcasty
Právě dohrálo:

RADIO ČAS NA SLOVÁCKU PŘERUŠILO VYSÍLÁNÍ

Právě jste: Radio Čas  /  Tiskové zprávy  /  RADIO ČAS NA SLOVÁCKU PŘERUŠILO VYSÍLÁNÍ

5. února 2015| Tisková zpráva
Na své oblíbené slovácké Radio Čas si budou muset posluchači ještě chvíli počkat. Stanice vloni obnovila svou licenci pro vysílání v Hodoníně, Břeclavi a Kyjově. V prosinci zahájila vysílání, ale žaloba konkurenta způsobila, že rádio muselo své vysílání přerušit.

Provozovat soukromé rádio je celkem složitý proces, na jehož začátku je udělení licence Radou pro rozhlasové a televizní vysílání – RRTV. Radio Čas vloni obhájilo v novém licenčním řízení svůj program a licenci získalo. V řízení RRTV posuzovala přihlášené projekty z pohledu mnoha kritérií, jako je jejich přínos pro posluchače, rozšíření programové nabídky v místě vysílání, podpora regionu, zkušenosti provozovatele, technická připravenost, atd.
Vítězné rádio ale ještě nemá úplně vyhráno. Život mu může znepříjemnit např. konkurence, která již vysílá. Stačí, když se přihlásí do licenčního řízení jakýmkoli projektem, neuspěje a pak jednoduše napadne rozhodnutí o udělení licence žalobou. Nemusí nic dokazovat, už samotné podání žaloby způsobí projednávání licence u soudu a odloží start vítězného rozhlasového projektu.
V tomto případě podalo žalobu na rozhodnutí RRTV o udělení licence Radio Jih (provozovatelem je Radio Pálava s.r.o.). A díky současné úpravě zákona se mu tak podařilo pouhým podáním žaloby dosáhnout přerušení vysílání slováckého Radia Čas. Je to určitě jednodušší, než soutěžit o přízeň posluchačů kvalitou programu.
„Věříme, že soud žalobu rychle projedná, potvrdí naši licenci a program Radia Čas bude na Slovácku znovu těšit uši posluchačů. Do té doby si lidé na jihovýchodní Moravě mohou Radio Čas naladit v DVB-T Multiplexu 4 na svých televizorech nebo online na Internetu,“ říká Roman Jeřábek, výkonný ředitel.