Nepřehlédněte Menu
 Online Podcasty
Právě dohrálo:

Olomoucká Galerie Šantovka představí v srpnu RETROSVĚT

Právě jste: Radio Čas  /  Tiskové zprávy  /  Olomoucká Galerie Šantovka představí v srpnu RETROSVĚT

30.07.2014 | Tisková zpráva
Od tohoto čtvrtku až do konce srpna si můžou návštěvníci galerie prohlédnout výstavu, kterou připravila Šantovka ve spolupráci s Radiem Čas. Výstava doplňuje letní projekt ve vysílání nejoblíbenějšího moravského rádia „Retro léto“. Lidé si tak můžou připomenout atmosféru starých časů, jak se dříve bavili, co jedli a pili, a další věci, který byly před revolucí „in“.

V přízemí Šantovky si můžou lidé prohlédnout exponáty z dob reálného socialismu. Výstava připomene nejsilnější okamžiky, legendární výrobky a život před rokem 1989. V tematických vitrínách expozice nabídne například nejznámější hračky. K vidění budou třeba „igráčci“, „mončičáci“ nebo první elektronické hry a další věci, které si ještě dobře pamatujeme ze 70. a 80 let.

Výstava bude doplněna o panely s fotografiemi a obrazovými materiály, které zaslali do rádia posluchači při vzpomínání na retro časy. Můžeme si tak připomenout, jak se cvičilo na Spartakiádách, jak se jezdilo na dovolené a kam, nebo jaká se poslouchala hudba.

Výstava „Retrosvět“ je umístěná v přízemí, u vchodu do Galerie Šantovka pod lávkou, a je volně přístupná. Na retro vlně se ponese i doprovodný program k výstavě, „Retro odpoledne“, které proběhne v pátek 15. srpna v přízemí galerie a ve venkovních prostorách. Dospělí si zde můžou zavzpomínat, jak si dříve hrávali, a děti si vyzkouší, jak se bavili jako malí jejich rodiče. Pro příchozí budou připravené soutěže, drobné dárky i speciální retro osvěžení.

Tlačítko Zpět