Nepřehlédněte Menu
 Online Podcasty
Právě dohrálo:

MIKULÁŠSKÉ DRUŽINY RADIA ČAS OPANOVALY 5. PROSINCE MĚSTA NA MORAVĚ

Právě jste: Radio Čas  /  Tiskové zprávy  /  MIKULÁŠSKÉ DRUŽINY RADIA ČAS OPANOVALY 5. PROSINCE MĚSTA NA MORAVĚ

8. prosince 2014| Tisková zpráva
Radio Čas chce se svými posluchači prožívat předvánoční čas tak, jak by to mělo být, beze spěchu a stresu a v duchu vánočních tradic a zvyků. Proto každý rok posílá do ulic Moravy své Mikulášské družiny a stejně tomu bylo i letos. Děti obdarovával Mikuláš, anděl a čert v Ostravě, Opavě, Olomouci, Brně a ve Zlíně.

„V dopoledních hodinách navštěvoval v každém městě náš Mikuláš se svým doprovodem školy, školky a jiná podobná zařízení, v Otrokovicích třeba naděloval Mikuláš v Domě Naděje pro mentálně postižené. Odpoledne se pak přemístily družiny do ulic měst. V Brně, Olomouci a Ostravě je mohli potkat cestující v tramvajích, nebo se pohybovali ve zlínském trolejbusu. Každý, kdo Mikulášovi řekl básničku nebo zazpíval, dostal odměnu bez ohledu na věk. Děti jsme se všude snažily zbytečně nestrašit, ale udělat jim radost dárkovými balíčky, které jsme pro ně připravili. Byli jsme moc potěšeni přijetím lidí na všech místech, která jsme navštívili. Všude jsme dostali pochvalu za podporu této typické tuzemské tradice“, popsala náplň programu časáckého Mikuláše PR managerka Radia Čas Barbora Šindelková.
V každém z měst Mikuláš Radia Čas navštívil nejméně 2 kolektivy, kde pečlivě zkontroloval, zda byly děti hodné, nezlobily, poslouchaly rodiče a dobře se učily. Všude měli ve třídách pro Mikuláše připravenou písničku nebo básničku, a třeba v Olomouci na Základní škole Holečkova jsme se setkali s velice vřelým přijetím. Děti z 1.B i zatančily a ve vedlejší třídě všichni žáci dokonce Mikuláše překvapili tím, že byli převlečení za čertíky.
V poledne se přesunuly družiny do tramvají a trolejbusu a poté program ještě pokračoval až do večerních hodin v Opavě a Olomouci. Na Horním náměstí v rámci Mikulášského odpoledne mohli děti navštívit tvořivou dílnu Radia Čas nebo se s Mikulášem, čertem a andělem vyfotit. V Olomouci zase program vyvrcholil na vánočním kluzišti, kde probíhaly soutěže a hry na ledě, pro děti i dospělé a odpoledne oživilo taky vystoupení krasobruslařek z místního krasobruslařského oddílu.