Pomáháme – pošlete radost dál

Právě jste: Radio Čas  /  Pomáháme – pošlete radost dál

Jako rozhlasová stanice jsme aktivním prvkem občanské společnosti a pomoc považujeme za nedílnou součást života společensky odpovědné firmy. Přidejte se k nám a pošlete také radost dál.

Oblasti a priority naší pomoci vybíráme podle naléhavosti situace a podle našich reálných možností. Nemůžeme podporovat všechno a všude, za podstatný považujeme skutečný dopad naší pomoci. Dělá nám radost pomáhat.

Podporované projekty

HELPPES

Každý z nás chce být co možná nejvíc soběstačný a samostatný, každý tu potřebu máme. Bohužel, ne pro všechny z nás je to samozřejmé. I proto jsme se společně s televizí RELAX a partnerem KOMFORT agentura práce rozhodli podpořit neziskovou organizaci HELPPES, jejíž posláním je pomoci lidem se zdravotním postižením začlenit se do společnosti, vrátit se do aktivního života, k získání větší soběstačnosti, nezávislosti, sebevědomí, svobody a bezpečí. To vše pomocí speciálně vycvičených psů. více >>

Chcete také pomoci? Podrobnosti najdete zde.

Kajka a Mimi

Radio Čas se rozhodlo podpořit projekt „Kajka a Mimi“ na pomoc těžce nemocným dvojčatům Karolínce a Miriamce, které potřebuji ke svému rozvoji náročnou a dlouhodobou rehabilitační péči, kterou rodině nehradí zdravotní pojišťovna.
KDO JSOU KAJKA A MIMI?
Holčičky Karolínka a Miriamka Wijacké se narodily se 26. 5. 2009 a bydlí v Rychvaldě nedaleko Ostravy. Kajka a Mimi bohužel trpí dětskou mozkovou obrnou, ještě neumí mluvit, neumí se samy pohybovat, najíst se, léčí se na epilepsii a trápí je i oboustranná nedoslýchavost. Jejich maminka Lucka a i holky samotné mají tedy jediné přání: NAUČIT SE CHODIT, MLUVIT A DĚLAT VŠEM RADOST!  více >>

Chcete také pomoci? Podrobnosti najdete zde.

Unicef

Dětský fond OSN – UNICEF je hlavní světová organizace pro pomoc dětem, která od roku 1946 trvale pracuje ve více než 190 zemích jako trvalá součást Organizace spojených národů, specializovaná na programovou pomoc strádajícím dětem celého světa a na krizovou pomoc v situacích katastrof. Největší část pomoci směřuje do těch částí světa, kde je situace dětí nejtíživější – do nejchudších zemí a do oblastí stižených přírodní nebo válečnou katastrofou. Za více než půlstoletí své činnosti pomohl UNICEF zachránit životy stovek milionů dětí.
Každou hodinu ve světě umírá přibližně 800 dětí mladších 5 let – většina z nich v chudých rozvojových zemích a z důvodů, kterým lze předcházet. Děti tohoto věkového období jsou nejvíce ohroženou skupinou populace. Dlouhodobé programy UNICEF, zaměřené na očkování, přístup k nezávadné vodě, lepší výživu a hygienu, vzdělávání, apod., dávají šanci přežit stále většímu počtu dětí. více >>

Chcete také pomoci? Podrobnosti najdete zde.

 Ice Bucket Challenge v Radiu Čas

Kyblíky plné ledové vody přinesly radost Markétě z Ostravy! Kyblíková řetězová akce se prohnala internetem a výzvu přijaly oba programy Radia Čas. Cílem nebyla jen legrace, ale hlavně podpora výzkumu nemoci ALS (amyotrofické laterální sklerózy). Při možná zatím největší hromadné kyblíkové výzvě obě rádia úkol splnila a podle pravidel tedy finančně přispívat nemusela, ale dohodla se, že se pokusí udělat radost nějakému konkrétnímu pacientovi ze severní Moravy. Lidé z rádia mezi sebou sesbírali 15 tisíc korun, a stejnou částkou k tomu přispělo Radio Čas. Poslali jsme radost dál a předali výtěžek ze sbírky Markétce z Ostravy – Výškovic. Bylo to celých 30.000,- Kč.

Více informací o projektu a video z hromadné Ice Bucket Challenge Radia Čas najdete zde.

TANEC V SRDCI 2014 OSTRAVA

Radio Čas podpořilo projekt Tanec v srdci, který proběhl 10. října v komunitním centru Duhový dům. Je to akce, která má poukázat na spojení dvou odlišných světů – profesionálních tanečníku a těch hendikepovaných právě tancem. Tuto  událost budou zaštítila také řada známých tanečních osobnosti jako je Michaela Gatěková a Jakub Mazůch ve spolupráci se sdružením Bílá Holubice a Duhový domem Ostrava. 

Více informací o projektu se dozvíte zde.

 Charitativní utkání HC Olymp proti severomoravskému výběru HC Klemens

První prosincový den se na ostravském ledě bojovalo za dobrou věc. Radio Čas a organizace Akcičky s.r.o. připravili hokejové utkání, jaké ještě v Ostravě nebylo! Tým složený z hvězdných jmen na ledě zabojoval proti severomoravskému výběru. Veškerý výtěžek ze vstupného putoval dětem z ostravské hematoonkologie. Ze vstupného se na pomoc nemocným dětem podařilo se vybrat krásný 81.550 korun!

Více informací o projektu najdete zde.

Advent na trůnech s podtitulem Holubica & Nohavica

Radio Čas dlouhodobě spolupracuje se sdružením Bílá Holubice, které se věnuje taneční a divadelní tvorbě a ve svých představeních představuje „chodící“ i „sedící“ tanečníky. Proto jsme letos opět podpořili už třetí ročník vánočního tanečního vystoupení Advent na trůnech, který Bílá holubice pořádá. Každý rok spojí své síly s jednou známou osobností. V předchozích letech se do projektu zapojila třeba Věra Špinarová, Ondřej Brzobohatý a v roce 2014 se do celého večera aktivně zapojil ostravský bard Jarek Nohavica.

Podrobnější informace o projektu najdete zde.

 Vánoce pro radost s Radiem Čas pro Růžové bubliny

Po celý advent mohli posluchači přispět nadačnímu fondu PinkBubble zakoupením vánoční baňky ze speciální edice Radia Čas. Nadační fond pomáhá onkologicky nemocným dětem a mladým lidem aby jejich život byl veselejší a snaží se jim plnit jejich sny. Navíc ke každé zakoupené baňce dostal každý taky ofrankovanou vánoční pohlednici, kterou mohl dál potěšit někoho ze svých blízkých.

Více informací se dozvíte zde.

Charitativní ples pro Hematoonkologii Fakultní nemocnice Ostrava

Radio Čas podořilo druhý ročník charitativního plesu pro dětskou hematoonkologii Fakultní nemocnice v Ostravě, který se poslední lednovou sobotu v ostravském hotelu Clarion. Ples se nesl v duchu 80. a 90. let minulého století, takže na něm nemohla chybět ani populární „céčka“. Výtěžek z tomboly i další dary byly určeny pro děti, které pomoc potřebují. Nakonec se vybralo celkem 56 820 korun.

Více informací o projektu a pořádající neziskové organizaci Akcičky s.r.o. najdete zde.

Nadační fond Pink Bubble

Na sklonku roku 2014 mohli posluchači přispět nadačnímu fondu PinkBubble zakoupením vánoční baňky ze speciální edice Radia Čas, ke které navíc získali ofrankovanou vánoční pohlednici. Jsme moc rádi, že našim posluchačům není lhostejné, co se děje kolem nich a máme obrovskou radost, že se v této sbírce podařilo pro nadační fond, který se snaží zpříjemnit život vážně nemocným dětem a mladým lidem, podařilo získat 26 150 korun! Tuto částku použijl nadační fond jako příspěvek na financování týdenního sportovně – relaxačního pobytu v Krkonoších pro zhruba 50 onkologických pacientů z celé republiky právě teď v březnu. Více >>

Chcete se dozvědět více o nadaci Pink Bubble a pomoct jí v její činnosti? Více informací najdete zde.

Sdružení MIKASA o.s. (denní stacionář)

Radio Čas v dubnu 2015 v rámci aktivit „autistický duben v Ostravě“  měsíce podpořilo aktivity občanského sdružení MIKASA. To se věnuje už od roku 2009 dětem a mladým lidem se středně těžkým a těžkým kombinovaným postižením a poskytuje jim volnočasové a aktivizační činnosti. V dubnu toto sdružení uspořádalo celou sérii akcí na podporu osvěty o nemoci autismus u příležitosti světového dne autismu, který připadá na 2. dubna. více >>

Chcete se dozvědět více informací o sdružení MIKASA? Najdete je zde. 

ADAM – autistické děti a my

Havířovský spolek připravil na 12. dubna 2015 krásnou akci pro autistické děti, jejich rodiny i širokou veřejnost osvětovou a hlavně zábavnou akci v Trojhalí Nová Karolina v Ostravě “ ROCKEŘI A SPORTOVCI PODPORUJÍ AUTISTY V TROJHALÍ KAROLÍNA“. Do podpory této akce se nezapojilo jen samotné Radio Čas, ale také kolegové z našeho druhého programu, Radia Čas Rock. V rámci jednoho odpoledne si všichni návštěvníci užili klauny, tvořivé dílničky, sportovní aktivity a taky autogramiádu hráčů FC Baník Ostrava, HC Vítkovice Steel a moderátorů Radia Čas Rock. Jsme moc rádi, že jsme mohli zábavné odpoledne podpořit! O akci více >> ZDE

Chcete se dozvědět více o spolku ADAM, jehož cílem je podporovat nejen děti s PAS, ale hlavně rodinu jako celek. Snaží se pro ně vytvářet takové podmínky, aby se jim složitá životní situace lépe zvládala. Informace najdete zde.

Kdo si hraje nezlobí, aneb s čerty nejsou žerty – Hranice

Spolek žen Rouské každoročně připravuje pro děti z dětských domovů, ale i pro široko veřejnost, zábavní odpoledne, plné her, soutěží a dobrot. Letošní ročník, který podpořilo Radio Čas se neslo v duchu hesla „Kdo si hraje nezlobí, aneb s čerty nejsou žerty“. Odpoledne plné čertovské zábavy si v sobotu 12.září v Hranicích užily desítky dětí a na závěr si pochutnaly na čertovském guláši. Hranickou sokolovnu navštívila taky princezna Adélka z oblíbené pohádky, sice o nějaký rok starší, ale stále milá a usměvavá byla ozdobou celé akce. O akci více >>

Moravskoslezský spolek na ochranu zvířat

Radio Čas se snaží pomáhat nejen lidem, ale taky zvířecím kamarádům, kteří se ocitli v těžké situaci. Proto podporuje občanské sdružení Moravskoslezský spolek na ochranu zvířat, který se snaží pomáhat a najít domov zvířatům a bojuje už více než 20 let za důstojný život zvířat.  Spolupracuje s většinou útulků v Moravskoslezském kraji. O podpoře se dozvíte více >>ZDE. Chcete se dozvědět, jakými způsoby můžete pomoct i Vy? Podívejte se přímo na stránky spolku Pomáháme zvířatům.

sbírka Bílá pastelka

Bílá pastelka je celostátní veřejná sbírka na podporu speciálních služeb pro nevidomé a slabozraké. Sbírku pořádá SONS ČR spolu s Tyfloservisem, o. p. s. a krajskými TyfloCentry. Letos sbírku podpořilo i Radio Čas. Nejsme lhostejní ke světu kolem nás a zajímá nás, jak můžeme pomoci lidem, kteří jsou v životě znevýhodněni.Obzvláště, když je to tak jednoduché – koupí pastelky! O podpoře se dozvíte více >>ZDE. Nebo se podívejte přímo na stránky sbírky BÍLÁ PASTELKA.

Podzimní radovánky v Havířově

Sdružení Autistické děti a my – ADAM, se kterým Radio Čas dlouhodobě spolupracuje, připravilo na sobotu 17. října v Kulturním době Reneta v Havířově zábavné odpoledne nejen pro autisty. Všichni příchozí si užili tvořivé dílničky, lego koutek, Klauny z Balonkova, cvičení s Terkou a módní přehlídku. Nechyběla ani bohatá tombola a celý program uzavřel koncert kapely Memoary. Odpolednem provázel mladý nadějný zpěvák z Vojtěch Šenkýř. Radovánky přilákaly několik set návštěvníků. O akci se více dozvíte ZDE.