Nepřehlédněte Menu
 Online Podcasty
Právě dohrálo:
Radio Čas
Vysílání Radia Čas

Pohled do historie Radia Čas

Právě jste: Radio Čas  /  O společnosti  /  Pohled do historie Radia Čas

 

Radio Čas začalo vysílat 1. 11. 1998. Jeho zakladatel, Radim Pařízek, známý hudebník a kapelník rockové skupiny Citron, získal licenci po zaniklém ostravském Radiu Sprint. Vysílání začalo na 2 frekvencích 92,8 a 98,3 FM tradičně skladbou Satisfaction skupiny Rolling Stones. Hned po ní odstartoval maratón Papouška Kanadu v podání Viktora Sodomy. Papoušek se hrál v podstatě non-stop celý týden a stanice se tak nesmazatelně zapsala do povědomí posluchačů v Moravskoslezském kraji. Postupně Čas získával další a další vysílací frekvence a aktuálně šíří svůj signál 32 vysílači prakticky po celé Moravě. Stanice vysílá také v pásmu DVB-T na území prakticky celé ČR a je možné ji poslouchat celosvětově Online.

V roce 2001 zahajuje radio vysílání lokalizovaného programu na vysílacích okruzích Ostravsko a Slezsko. Po krátké době přibylo Valašsko, v roce 2003 Zlínsko a v roce 2005 Olomoucko. V lednu 2009 začalo na Brněnsku vysílat Radio Čas jižní Morava, které má rozšířený hudební formát o country a folk. 25. 5. 2011 začalo ostré vysílání druhého samostatného programu – Radio Čas Rock. Ve stejném roce se v červnu k Radiu Čas připojilo jako sedmý vysílací okruh i Radio Dyje, které se přejmenovalo Radio Čas Dyje.

Hudební formát Radia Čas tvoří klasické hity a více než poloviny z nich je zpívaná česky nebo slovensky. Zpravodajský a informační servis je vysílán regionálně tak, aby se k posluchačům dostávaly zejména aktuální informace přímo z jejich okolí, z měst, obcí i vesniček, kde žijí a pracují.

Megakoncert 2013 - pohled do zcela zaplněného hledištěMegakoncert 2013 - vystoupení Ewy FarneRadio Čas je neodmyslitelnou součástí kulturního a společenského života na Moravě. Pořádalo a pořádá každoroční Megakoncerty pro všechny bezva lidi, které pravidelně vyprodávají největší halu na Moravě, ostravskou ČEZ arénu. Mezi posluchači velmi oblíbené jsou také Pravé české pouti, pořádané ve větších moravských městech, které navštívilo celkem několik set tisíc lidí.

Radio Čas podporuje a je mediálním partnerem celé řady významných a populárních akcí pořádaných v regionu, jako jsou např. Dny NATO, Davis cup a FED cup, Kravařský odpust, Flora Olomouc, Ecce homo, Otevřené sklepy a řada festivalů a koncertů.