FRENKIE&NIKI

Právě jste: Radio Čas  /  FRENKIE. TLAPKA, KTERÁ POMÁHÁ  /  FRENKIE&NIKI

Parťáci Frenkie & Niki

Frenkie, naše pudlí štěně, má speciální výcvik v HELPPES teprve před sebou. Až vyroste a zdokonalí se ve své „profesi“, bude věrným kamarádem Nicolce, mladé slečně, kterou trápí epilepsie. Niki tak získá parťáka, kterému je jedno, jestli jsou tři odpoledne nebo tři ráno, vždycky rád vyskočí, bude vrtět ocasem a pomáhat.

Epilepsie je velice zrádné onemocnění, které není vidět a atak záchvatu přichází často zcela nečekaně, v nevhodnou chvíli a na nevhodném místě. Už to, že Frankie je poblíž, bude pro Nikču ohromným přínosem a balzámem pro její psychiku. To, že bude mít u sebe speciálně vycvičeného pejska, pomůže Niki odbourávat stres a může pozitivně ovlivnit četnost i vážnost záchvatových stavů.

Frenkieho výcvik a příprava bude probíhat „na míru“ přesně podle potřeb, možností a požadavků Nikči. Frenkie se bude učit přivolat potřebnou pomoc zmáčknutím vypínače (stejného jako je vypínač na světlo), který je napojen na příbuzné a lékaře. Pokud Niki zaskočí epileptický záchvat venku poblíž domova nebo školy, nebo i na místech s menším množstvím lidí, Frenkie doběhne a přivolá pomoc. Dokáže přinést a podat léky, mobilní telefon nebo přinést přikrývku. Frenkie dokáže v případě potřeby svou parťačku i otočit a zahřát vlastním tělem.