FRENKIE. TLAPKA, KTERÁ POMÁHÁ

Právě jste: Radio Čas  /  FRENKIE. TLAPKA, KTERÁ POMÁHÁ

Dovolte, abychom vás představili. Toto je FRENKIE. 8-mi měsíční štěně černého velkého pudla. Frenkie je mega sympaťák, velký štramák a rarach. Frenkie není ale jen tak ledajaký pes. Frenkie je Superpes.

Každý z nás chce být co možná nejvíc soběstačný a samostatný, každý tu potřebu máme. Bohužel, ne pro všechny z nás je to samozřejmé. I proto jsme se společně s televizí RELAX a partnerem KOMFORT agentura práce rozhodli podpořit neziskovou organizaci HELPPES, jejíž posláním je pomoci lidem se zdravotním postižením začlenit se do společnosti, vrátit se do aktivního života, k získání větší soběstačnosti, nezávislosti, sebevědomí, svobody a bezpečí. To vše pomocí speciálně vycvičených psů.

Pejsci jsou nejen skvělí kamarádi, ale taky věrní pomocníci. Člověk s hendikepem získává parťáka na 24 hodin denně. Není rozhodně nadsázkou, že speciálně vycvičený pes může svému pánovi zachránit i život.

Frenkie. Tlapka, která pomáhá.

Frenkie, naše pudlí štěně, má speciální výcvik v HELPPES teprve před sebou. Až vyroste a zdokonalí se ve své „profesi“, bude věrným kamarádem Nicolce, mladé slečně, kterou trápí epilepsie. Niki tak získá parťáka, kterému je jedno, jestli jsou tři odpoledne nebo tři ráno, vždycky rád vyskočí, bude vrtět ocasem a pomáhat.

Epilepsie je velice zrádné onemocnění, které není vidět a atak záchvatu přichází často zcela nečekaně, v nevhodnou chvíli a na nevhodném místě. Už to, že Frenkie je poblíž, bude pro Nikču ohromným přínosem a balzámem pro její psychiku. To, že bude mít u sebe speciálně vycvičeného pejska, pomůže Niki odbourávat stres a může pozitivně ovlivnit četnost i vážnost záchvatových stavů.

Frenkieho výcvik a příprava bude probíhat „na míru“ přesně podle potřeb, možností a požadavků Nikči. Frenkie se bude učit přivolat potřebnou pomoc zmáčknutím vypínače (stejného jako je vypínač na světlo), který je napojen na příbuzné a lékaře. Pokud Niki zaskočí epileptický záchvat venku poblíž domova nebo školy, nebo i na místech s menším množstvím lidí, Frenkie doběhne a přivolá pomoc. Dokáže přinést a podat léky, mobilní telefon nebo přinést přikrývku. Frenkie dokáže v případě potřeby svou parťačku i otočit a zahřát vlastním tělem.

Výcvik Frenkieho možný pouze díky vám

Asistenční pes je pro člověka s postižením praktickým pomocníkem, velkou oporou při zajišťování každodenních činností, soběstačnosti a samostatnosti, je i partnerem do nepohody. Dokáže zčásti nahradit pomoc osobního asistenta či rodinného příslušníka.

Speciální výcvik asistenčních psů je ale poměrně nákladný. Výcvik jednoho asistenčního psa stojí neziskovou organizaci okolo 250 tisíc korun. Výcvik asistenčních psů je možný pouze díky finančním darům, protože stát na asistenční psy přispívá v omezené míře. I proto jsme se s televizí RELAX a partnerem KOMFORT agentura práce rozhodli podpořit neziskovku HELPPES, která z Frenkieho udělá toho nejlepšího parťáka pro život. A budeme rádi, když se nám podaří s vaší pomocí Frenkiemu výcvik zaplatit.

Jak můžete pomoci?

  1. Jednorázovým příspěvkem určité částky na účet neziskové organizace Helppes 175188017/0300 s variabilním symbolem 1122018 (datum Megakoncertu Radia Čas) a do poznámky napište Frenkie.
  2. Zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS HELPPES a vámi zvolená částka 30, 60 nebo 90 (např. DMS HELPPES 60) na číslo 87 777. Cena DMS je 30 nebo 60 nebo 90 Kč. Helppes obdrží 29, 59 nebo 89 Kč. Více na www.helppes.cz
  3. Koupí žlutého náramku Radia Čas na www.casradio.cz. Náramek si můžete také objednat na promo@casradio.cz