Nepřehlédněte Menu
 Online Podcasty
Právě dohrálo:

AKTUÁLNÍ ZPRÁVY

Právě jste: Radio Čas  /  Na Moravě žijeme s Vámi  /  AKTUÁLNÍ ZPRÁVY

🎤Nelegální migrace

Policie v noci na dnešek začala na hranicích se Slovenskem s namátkovými kontrolami. Vláda tak chce bojovat se skupinami převaděčů a s nelegální migrací. Hlídky krátce po začátku kontrol v Mostech u Jablunkova v hustém dešti objevili dodávku plnou lidí. Celní správa a policie budou dohlížet na celou délku hranice. Zaměří se hlavně na vytipovaná auta.

🎤Závislost na sociálních sítí

Česko trápí nová závislost. Po alkoholu a kouření nás ohrožují sociální sítě. Život bez nich si nedokáže představit skoro třicet procent lidí. Zatímco u mužů si v průzkumu připustilo problém s nadužíváním digitálních platforem třiadvacet procent z nich, u žen to bylo skoro čtyřiatřicet procent. Závislost na sociálních sítích vede mimo jiné k narušení denního rytmu, zanedbávání osobní hygieny, bolesti hlavy, očí a zad.

🎤Firmy posílí cizinci

České firmy od ledna posílí cizinci. Bude jich až čtyřicet tisíc. Počítají s tím vládní programy, které navyšují kvóty pro zahraniční zaměstnance. Mají pomoct vyřešit nedostatek zaměstnanců v Česku. Půjde hlavně o Ukrajince, Filipínce a Mongoly. Česká ekonomika dlouhodobě trpí nedostatkem lidí, kteří by pracovali v mnoha klíčových oborech. V průmyslových továrnách, dopravních firmách, na stavbách, ve zdravotnictví i v restauracích. Po lidech teď volají skoro všechny obory.

🎤Úspěch Sparty

Hokejisté Sparty porazili v předehrávaném utkání 8. kola Vítkovice 3:2 a vrátili se do čela extraligy. Na sedmé výhře Pražanů v sezoně se gólem a dvěma asistencemi podílel Roman Horák. Vítkovice prohrály pátý z posledních šesti zápasů a klesly na dvanácté místo tabulky. Oba týmy nastoupily do čtvrtého zápasu v sedmi dnech.