Nepřehlédněte Menu
 Online Podcasty
Právě dohrálo:

PÁTEČNÍ ZPRÁVY

Právě jste: Radio Čas  /  Na Moravě žijeme s Vámi  /  PÁTEČNÍ ZPRÁVY

🎤Nouzový stav do konce června

Nouzový stav vyhlášený v souvislosti s uprchlickou vlnou z Ukrajiny potrvá do konce června. Sněmovna včera dala vládě Petra Fialy souhlas s jeho prodloužením o dalších 30 dnů. Hlasování přecházela skoro šestihodinová debata poslanců. Dolní komora schválila pokračování nouzového stavu zejména hlasy poslanců pětice koaličních stran. Zákonodárci opozice žádost kabinetu až na jednoho z poslanců ANO nepodpořili.

🎤Zájem o elektrické koloběžky dál roste

Lidé si je pořizují kvůli stále vyšším cenám pohonných hmot. A přibývá i zájemců, kteří využívají sdílené koloběžky, které si půjčují přes různé aplikace. Jednostopá elektrická vozítka už tak dávno neslouží jen turistům, ale čím dál častěji je využívají lidé k běžným cestám, třeba do práce. Jezdci ale často porušují pravidla. Jízdou po chodnících, kde nemají co dělat, ohrožují chodce.

🎤Čeká nás nejteplejší den tohoto týdne

Odpoledne můžeme naměřit až třicetistupňová vedra. Den ale zakončí silné bouřky s přívalovými dešti. Na území celé republiky před nimi varuje český hydrometeorologický ústav. Bouřky doprovodí silný vítr, mohou padat i kroupy o velikosti do dvou centimetrů. Po bouřkách teploty výrazně klesnou ke dvaceti stupňům, zároveň by ale v sobotu ani v neděli už pršet moc nemělo. Na začátku příštího týdne se zase mírně oteplí.

🎤 Češporazili Lotyšsko 5:1

Čeští hokejisté porazili na mistrovství světa v Tampere ve čtvrtém utkání základní skupiny B Lotyšsko 5:1. Připsali si tak na turnaji druhé vítězství. Při svém prvním vystoupení na šampionátu se gólem a nahrávkou blýskl útočník David Pastrňák. Národní tým měl do důležitého zápasu výborný vstup a po první třetině vedl vysoko 5:0. Dalším soupeřem výběru kouče Kariho Jalonena bude zítra od 19:20 Norsko.