Online Podcasty
Právě dohrálo:

PÁTEČNÍ ZPRÁVY

Právě jste: Radio Čas  /  Na Moravě žijeme s Vámi  /  PÁTEČNÍ ZPRÁVY

🎤 Vojtěchovo vyjádření

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se dnes vyjádří ke zhoršující se epidemické situaci v zemi a k opatřením, která jeho úřad chystá. Nejdůležitější prevencí před nákazou koronavirem dál zůstává očkování.

🎤 Vondráček u prezidenta

Předseda Sněmovny Radek Vondráček neměl u prezidenta Miloše Zemana co dělat. Hradní kancléř Vratislav Mynář ho na jednotku intenzivní péče přivedl nečekaně a bez vědomí ošetřujícího lékaře. K prezidentovi přitom může vzhledem k jeho zdravotnímu stavu pouze vybraný úzký okruh jemu blízkých osob.

🎤 Brněnské teplárny zdražují

Teplárny Brno, které zásobují většinu města, poprvé za deset let zdražují, a to zhruba o čtvrtinu. Od listopadu vzroste cena tepla pro domácnosti měsíčně v průměru o 250 korun. Důvodů je několik. Tím hlavním je zdražování energií, a to zejména elektřiny a plynu.

🎤 Tresty pro podvodníky s recepty

Olomoucký krajský soud dnes vyhlásí tresty v případu rozsáhlých podvodů s recepty ve Valašském Meziříčí. Kvůli rozsáhlosti kauzy, ve které bylo vyslechnuto na 600 svědků, soud čte rozsudek tři dny, k trestům by se měl dostat dnes dopoledne.

 

Páteční zprávy