Nepřehlédněte Menu
 Online Podcasty
Právě dohrálo:
Radio Čas
Vysílání Radia Čas

PÁTEČNÍ ZPRÁVY

Právě jste: Radio Čas  /  Na Moravě žijeme s Vámi  /  PÁTEČNÍ ZPRÁVY

🎤 V Česku padaly teplotní rekordy

Včera byly překonány zhruba na dvacítce míst v republice. Vysoko nad tropickou třicítkou se budou hodnoty pohybovat i dnes. Meteorologové už ale předpovídají i přeháňky a bouřky. Podle televize LTV Plus se během odpoledne můžou začít tvořit na západě Čech. Dál budou mířit na Moravu, kam by mohly dorazit už v noci. Bouřky přinesou začátkem víkendu až desetistupňové ochlazení.

🎤 Zlevňování pohonných hmot

Čerpací stanice v Česku reagují na světový pokles cen ropy. Ceny pohonných hmot od minulého týdne opět klesly, zlevňování navíc zrychlilo. Benzin se aktuálně prodává v průměru za 44 korun, 40 haléřů za litr, což je téměř o korunu padesát méně než před týdnem. Nafta pak zlevnila o korunu na průměrných 45 korun. V dalším týdnu očekávají analytici další zlevňování minimálně o korunu padesát. I přesto, je ale u nás benzín a nafta stále dražší než např. v Německu.

🎤 Dvoutýdenní zápas s ohněm pokračuje

Správa národního parku České Švýcarsko se připravuje na převzetí požářiště. Hasičům se totiž daří plochu zásahu už několik dní v řadě zmenšovat. Okamžik, kdy bude park předán správě, se blíží. Hasiči v národním parku s ohněm bojují už třináctým dnem. Aktuálně na místě zasahuje na tisíc hasičů a dvě stě cisteren.

🎤 Sinice brání v koupání

V rybníku Pod hradem v Bohušově na Bruntálsku dál platí zákaz koupání. Ten hygienici vyhlásili 21. července. Důvodem je přetrvávající masivní výskyt sinic. Odběry prokázaly taky zhoršenou kvalitu vody ve Vrbickém jezeře v Bohumíně. Naopak zlepšení kvality vody hygienici zaznamenali v Kališově jezeře v Bohumíně, kde koupání už není nutné omezovat.