Online Podcasty
Právě dohrálo:
Radio Čas
Vysílání Radia Čas

PÁTEČNÍ ZPRÁVY

Právě jste: Radio Čas  /  Na Moravě žijeme s Vámi  /  PÁTEČNÍ ZPRÁVY

🎤 Střet o platy státních zaměstnanců

Strany vládní koalice čeká střet o platy státních zaměstnanců. Jisté sice už je, že ministryně financí Schillerová neuhájí své původní stanovisko, aby se nezvyšovaly vůbec. Hnutí ANO ale chce, aby platy vzrostly o inflaci, tedy o 3,5 procenta. ČSSD naproti tomu žádá plošný růst platu každého státního zaměstnance o 3000 korun, s čím dříve souhlasily i odbory.

🎤 Opravy v Havířově

V Havířově pokračují opravy Hlavní třídy. Což přináší problémy v dopravě. Město se bude snažit ještě dohodnout s investorem, aby vylepšil značení. Apeluje ale na řidiče i chodce, aby pravidla dodržovali.

🎤 Nová cyklostezka v Přerově

Obyvatelé Přerova dostanou novu cyklostezku. Ta propojí ulici Velká Dlážka s Předmostím a stavba tak naváže na první etapu, která skončila u autobusové zastávky před knihovnou. Spolu s cyklostezkou, která by se měla stavět nejpozději příští rok na jaře, se budou upravovat i přilehlé veřejné plochy a chodníky.

🎤 Fotbalové výsledky

Fotbalisté Slavie Praha svůj úvodní zápas v Konferenční lize zvládli, když na domácím hřišti porazili bundesligový Union Berlín 3:1. Výhru v nové soutěži slaví i Jablonec, který si poradil s rumunskou Kluží 1:0. Poslední český zástupce pražská Sparta remizovala ve svém úvodním duelu Evropské ligy na hřišti Bröndby Kodaň 0:0.

 

Páteční zprávy