Online Podcasty
Právě dohrálo:
Radio Čas
Vysílání Radia Čas

PÁTEČNÍ ZPRÁVY

Právě jste: Radio Čas  /  Na Moravě žijeme s Vámi  /  PÁTEČNÍ ZPRÁVY

🎤 Nouzový stav

V Česku je ode dneška znovu vyhlášen nouzový stav. Kvůli covidu začínají platit nová plošná protiepidemická opatření. Je například zakázáno pořádání vánočních trhů, restaurace, bary nebo kluby musí mít zavřeno mezi desátou večer a pátou ráno. Rozhodla o tom vláda.

🎤 Lyžování povoleno

Vleky na horách pojedou. Aktuální zpřísnění pravidel se totiž netýká lyžařských areálů, a ani veletrhů. Zůstává ale platit pravidlo, že lyžovat můžou jenom očkovaní, případně lidé s prokázanou nemocí. V Česku se zatím lyžuje jenom na Monínci ve Středočeském kraji na umělém sněhu, další střediska teprve začala zasněžovat.

🎤 Roste zájem o pronájmy

Raketově roste zájem o nájemní bydlení. Můžou za to hlavně drahé hypotéky. Ve městech se dokonce začínají stavět bytové domy určené pouze k pronájmu. V nájemních bytech žije v Česku zhruba pětina lidí. Pro srovnání, v Německu a Rakousku je to kolem 40 procent a ve Švýcarsku dokonce víc než polovina.

🎤 Losování o soupeře

Čeští fotbalisté se dnes dozvědí soupeře pro semifinále play off mistrovství světa v příštím roce v Kataru. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého se utkají s jedním z této šestice: Portugalsko, Skotsko, Itálie, Rusko, Švédsko a Wales. Papírově nejtěžším soupeřem by byli letošní evropští šampioni, Italové, s nimiž Češi prohráli v červnu v přípravě před Eurem vysoko 0:4. Los v Curychu začne v 17 hodin.

Páteční zprávy