Nepřehlédněte Menu
 Online Podcasty
Právě dohrálo:
Radio Čas
Vysílání Radia Čas

AKTUÁLNÍ ZPRÁVY

Právě jste: Radio Čas  /  Na Moravě žijeme s Vámi  /  AKTUÁLNÍ ZPRÁVY

🎤Blíží se bouřky

Na Česko se ženou silné bouřky. Ty v průběhu týdne udeřily na jihu Evropy. Už dnes mají dorazit prudké deště. Kvůli bouřkám se taky citelně ochladí. Počasí se podle meteorologů má začít kazit po poledni. Naštěstí bouřky už nemají být tak silné, jako jinde v Evropě, kde je provázelo i krupobití.

🎤Demonstrace nebude

Úterní demonstrace nebude. Odbory protest proti snaze některých vládních stran zavést výpověď bez udání důvodu, chystaným úpravám zákoníku práce a důchodové reformě, zrušily. Důvodem je středeční atentát na slovenského premiéra Roberta Fica. Nechtějí prý polarizovat společnost.

🎤Fanzóna pro semifinále

V centru Ostravy na Masarykově náměstí by mohla vyrůst další fanzóna. A to pokud čeští hokejisté na domácím šampionátu postoupí do semifinále. Zápasy by se tu promítaly na velkoplošné obrazovce.

🎤Ústí nad Labem si zahrají o titul

Basketbalisté Ústí nad Labem si poprvé zahrají o ligový titul. V rozhodujícím sedmém semifinálovém utkání porazili Děčín 93:77 a ve finále vyzvou osmnáctinásobného šampiona Nymburk, který bude usilovat o návrat na trůn po loňském neúspěchu. Děčín neobhájí stříbrné medaile, které získal před rokem po finálové porážce s Opavou. O bronz bude hrát s Ostravou.