Nepřehlédněte Menu

PÁTEČNÍ ZPRÁVY

Právě jste: Radio Čas  /  Na Moravě žijeme s Vámi  /  PÁTEČNÍ ZPRÁVY

🎤Setkání Evropského společenství

Praha hostila první setkání Evropského politického společenství. Uskutečnilo se v kritický okamžik pro kontinent. Kvůli ruské agresi na Ukrajině je totiž ohrožena stabilita a bezpečnost Evropy. Po summitu to prohlásil premiér Petr Fiala. Vrcholní představitelé více než čtyř desítek zemí včera diskutovali o míru, stabilitě, migraci, energetické bezpečnosti nebo ekonomice. Zasedání se kromě členských států Evropské unie zúčastnili taky lídři dalších sedmnácti zemí.

🎤Konec koloběžek v centru

V centru Ostravy už se na elektrické koloběžce nesvezeme. Úřad městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz totiž v historickém centru krajské metropole vjezd cyklistů s přídavným pohonem zakázal. Do pěší zóny tak v praxi nemohou vjet cyklisté na elektrokolech a elektrických koloběžkách. Obvod vyhlášku vysvětluje neukázněností některých uživatelů.

🎤Na trhu chybí dřevo

Kominíci bijí na poplach. Lidé totiž obnovují kotle na dřevo jako alternativu k drahému plynu. Mají ale problém. Na trhu chybí vyschlé palivové dřevo, a na kotle a krbová kamna se čeká i rok. A nestíhají ani kominíci. Dnes se na ně čekají měsíce. Zájem o jejich služby vzrostl o více než sto procent. Pokud ale lidé nenechají stará topidla zkontrolovat a nebudou mít vyvložkovaný komín, hrozí požár.

🎤Tenisové čtvrtfinále v Ostravě

Trojnásobné zastoupení má český tenis ve čtvrtfinále domácího turnaje WTA v Ostravě. Fanouškům v Ostravar Aréně se opět představí Barbora Krejčíková, Petra Kvitová i Tereza Martincová. Jako první dnes půjde na kurt Krejčíková, která po úvodní čtyřhře bez Češek vyzve Američanku Alycii Parksovou. Kvitová nastoupí proti Jeleně Rybakinové z Kazachstánu. Martincová večer uzavře program proti Jekatěrině Alexandrovové z Ruska.