Zažít Ostravu jinak

Právě jste: Radio Čas  /  Na Moravě žijeme s Vámi  /  Zažít Ostravu jinak

 

Prázdninové lenošení a čas dovolených vám může zpestřit KC Cooltour Ostrava. V letošním roce již popáté připravuje sousedskou slavnost Zažít Ostravu jinak! Oblíbená akce, kdy se na jeden den ulice uzavřou a občané si tak mohou prohlédnout město z jiné perspektivy, či si užít hudbu, jídlo, soutěže, tanec i pouliční tržnici. Akce proběhne v sobotu 16. září 2017, tentokrát ve dvou lokalitách – ostravské centrum a Poruba.

V centru letos ožije lokalita Husova sadu a jeho okolí. Spřátelené organizace a sousedé již nyní pilně pracují na novinkách letošního ročníku. Můžete se těšit na bleší trh, tančírnu, prodej domácích jídel, rukodělné dílny pro děti i dospělé, hudbu, divadlo, cyklozábavu a mnoho dalšího. O program v Ostravě-Porubě se v letošním roce poprvé stará Dobrovolnické centrum ADRA Ostrava. Populární akci zde pořádají v lokalitě u Oblouku.

I když je Zažít Ostravu jinak velmi nekonvenční akcí, své tradice dodrží i v letošním roce na obou lokalitách. Mezi jednu z nich patří například soutěž o nejlepší bábovku, buchtu či jinou domácí sladkost. Propagovat se bude také alternativní doprava, proto jsou vítány veškeré koloběžky, kola, brusle či jiná kreativní řešení. Organizátoři nezapomenou ani na populární běh na podpatcích, který se každý rok těší velké oblibě.

Organizátoři vyzývají „POJĎTE DO TOHO S NÁMI“. Poznejte své sousedy, ukažte, že vám záleží na místě, kde žijete. Upečte bábovky, prohledejte šatníky, spíže, přijďte se pobavit, prodat přebytečné věci, zasoutěžit si anebo jen tak příjemně a trochu jinak odpočinout. Meze zábavy nejsou stanoveny!

Více informací najdete na webu ZAŽÍT OSTRAVU JINAK.