Nepřehlédněte Menu
 Online Podcasty
Právě dohrálo:
Radio Čas
Vysílání Radia Čas

Vesmírná jízda začíná! Nabízíme vám 3 zážitky za jednu cenu

Právě jste: Radio Čas  /  Na Moravě žijeme s Vámi  /  Vesmírná jízda začíná! Nabízíme vám 3 zážitky za jednu cenu

TŘI ZÁŽITKY ZA JEDNU CENU!

Planetárium + dílna + science show: zakoupíte v pokladně Pevnosti poznání pouze za 120 Kč.

Film Satelix

(vhodné pro děti od 7 let)

Jsou s námi celý den. Když se probudíme, jdeme do školy, do práce nebo na výlet a když večer trávíme čas s rodinou. A v noci? V temnotě noci nás hlídají, když spíme. Bez nich bychom neměli v autech ani mobilních telefonech navigaci, přesnou předpověď počasí a vlastně ani mnoho věcí každodenní potřeby. Ptáte se, kdo jsou? Nikdo jiný než umělé satelity! Satelitní technologie nám pomáhají každý den. Jsou symbolem mezinárodní spolupráce napříč kontinenty. A možná nám umožní žít na této planetě další tisíciletí.

Lednový program planetária najdete ZDE

Science show Ko(s)mická výprava

Vydejte se s námi na neuvěřitelnou cestu do hlubin vesmíru. A nezapomeňte si vzít teplé oblečení, protože tam bude pořádná zima! Science show Mrazivá výprava do vesmíru vám jednoduše představí základy raketové vědy a výzkumu vesmíru. Těšit se můžete na pokusy s kapalným dusíkem, start výzkumné rakety nebo ochutnávku stravy pro astronauty.

Ko(s)mická výprava
Délka: cca 30 minut
Science show se uskuteční během lednových víkendů v časech 11:0013:00 a 15:00.

Vědecké dílny

(vhodné pro děti od 4 let) 

Lednové vědecké dílny v Pevnosti poznání slibují fascinující dobrodružství, při kterém se vydáme až na Měsíc! Seznámíme se s ohromující technikou 3D tisku nazvanou litofanie a vytvoříme si vlastní lampičku, která připomíná měsíční povrch.

Vědecké dílny se konají  vždy v sobotu a neděli od 10:30.