Online Podcasty
Právě dohrálo:
 

Vánoční stromeček přímo z plantáže se 40% slevou!!!

Právě jste: Radio Čas  /  Na Moravě žijeme s Vámi  /  Vánoční stromeček přímo z plantáže se 40% slevou!!!

Čerstvý vánoční stromek přímo z plantáže dle Vašeho výběru!

Vánoce jsou co nevidět tady. Tak jestli už přemýšlíte, kde letos budete shánět vánoční stromeček, máme pro Vás skvělý tip!
Na plantáži vánočních stromků ve Stříteži nad Bečvou se pro Vás denně těží čerstvé stromky. Máte možnost širokého výběru podle druhů dřevin, kvality a velikosti, od těch nejmenších stromečků až po třímetrové vánoční stromky.
Vůně jehličí patří ve vánočním čase ke každé domácnosti a bez živého stromečku si málokdo dokáže Vánoce představit. Stačí si vybrat druh stromečku – jedli kavkazskou, smrk pichlavý nebo jedli ojíněnou a využít náš voucher.

Voucher v hodnotě 500 Kč nebo 900 Kč nyní koupíte se slevou 40%. Na vánočním stromečku ušetříte až 360 Kč.
Na strom do výšky 150 cm vám postačí voucher v hodnotě 500 Kč, pro stromky nad 300 cm si zvolte variantu
voucheru v hodnotě 900 Kč.
Na místě můžete dokoupit chvojí, jmelí i kovové stojany. Na přání vám ofrézují silný kmínek a stromek zabalí
do přepravní sítě za 25 Kč. Nákupem stromku přímo na plantáži se dá ušetřit 30 až 50 % ceny stromku proti nákupu ve městě!

Plantáž vánočních stromků
Plantáž vánočních stromků společnosti Radhošťtrans se nachází ve Stříteži nad Bečvou. Její celková oplocená plocha činí přibližně 7,5 ha, plocha produkční 6,5 ha. Nachází se blízko obce na jihovýchodně orientovaném mírném svahu v nadmořské výšce 350 – 400 m n. m.

V průběhu let 1998 až 2002 bylo vysazeno cca 50.000 sazenic různých druhů vánočních stromků. Každoročně se vytěžené vánoční stromečky nahrazují novou výsadbou. Kromě vánočních stromečků plantáž produkuje i tzv. ozdobnou klest pro výrobu kytic a věnců.

Řezané vánoční stromky
Jedle kavkazská (Abies nordmanniana)
Vytváří válcovitou úžasně pravidelnou stavbu vánočního stromku, což umožňuje pěkné a rovnoměrné ozdobení. Jehlice jsou lesklé tmavězelené až 4 cm dlouhé. Úžasně voní a její eterické oleje provoní celý byt. V teplé místnosti vydrží delší dobu. Přirozeně je rozšířena na hlavním hřbetu Kavkazu.

Smrk pichlavý (Picea pungens)
Vyznačuje se pevnou kuželovitou korunou. Jehlice má 3cm dlouhé, tuhé. Jsou buď matno zelené nebo modrozelené až stříbřité. K nám se rozšířil ze Severní Ameriky společně se Smrkem Engelmanem. Oba druhy smrků patří k oblíbeným vánočním stromkům.

Jedle ojíněná (Abies concolor)
Má přísně kuželovitý tvar a husté větve, skoro vodorovně postavené a v dolních patrech mírně splývající. Mezi jedlemi vyniká délkou srpovitě zahnutých jehlic, které dorůstají 4- 6 cm. Jehlice jsou u základního druhu po obou stranách stříbřitě modrozelené.

Ceník najdete na https://www.radhosttrans.cz/cenik-vanocnich-stromku/