Nepřehlédněte Menu
 Online Podcasty
Právě dohrálo:
Radio Čas
Vysílání Radia Čas

Televize REBEL opouští satelit a posiluje dostupnost na IPTV

Právě jste: Radio Čas  /  Na Moravě žijeme s Vámi  /  Televize REBEL opouští satelit a posiluje dostupnost na IPTV

Televize Rebel spustila své vysílání v roce 2013 a od té doby přináší posluchačům to nejlepší z české i světové rockové muziky. Kromě oblíbených rockových hitů mohou diváci sledovat také řadu pořadů, které se věnují hudebním novinkám, známým hudebníkům, rozhovorům a rockové muzice obecně. Stanice je aktuálně kromě pozemního vysílání Multiplexu 24, který je zdarma, dostupná také na satelitních platformách, v kabelových a IP televizích. Po téměř deseti letech k 31.3. opouští vysílání prostřednictvím satelitu.

„Od počátku jsme chtěli televizi REBEL poskytnout co největšímu počtu diváků, proto součástí její distribuce bylo také satelitní vysílání. V posledních letech však sledujeme, že stále větší část diváků dává před satelitem přednost bezplatnému pozemnímu DVB-T2 vysílání a IPTV distribuci, která jim poskytuje nové možnosti a větší funkcionalitu. IP operátoři navíc svým klientům nabízejí televize v rámci svých balíčků spolu s dalšími službami. Navíc pozemní vysílání, které je zdarma v Multiplexu 24 pokrývá téměř 98% populace ČR. Doba se mění a s ní i způsoby, jakými televizi diváci sledují a my se této situaci musíme přizpůsobit a posílit tam, kde vidíme největší potenciál. V současné době pracujeme na tom, aby si nás diváci mohli naladit kromě Multiplexu 24 také u naprosté většiny kabelových a IPTV poskytovatelů. Jako bonus pak pro diváky v letošním roce připravujeme přechod do HD rozlišení.“ sdělil dramaturg TV REBEL Josef Hladký.

Již nyní mohou diváci TV REBEL najít na většině českých a slovenských IPd a kabelových televizí. Další poskytovatelé postupně přibývají. TV REBEL má ze všech hudebních televizí největší podíl diváků, kteří sledují právě přes IPTV. Rozhodnutí opustit satelit a přesunout pozornost právě na diváky této dynamicky se rozvíjející internetové platformy se proto jeví jako naprosto logické.

TV REBEL slavila na konci roku 2022 rekordní sledovanost. V posledním týdnu si ji naladilo 200 000 diváků. Jen malé procento diváků ji ale sledovalo právě přes satelitní vysílání. Vedení jediné, ryze rockové televize v Česku, věří, že toto strategické rozhodnutí povede nejen k udržení rostoucí sledovanosti ale i k jejímu dalšímu rozšíření pomocí nových diváků, kteří budou Rebela ladit v Multiplexu 24 a na platformě IPTV. Souhrn možností, jak TV Rebel naladit je uveden na webu www.tvrebel.cz/jak-nas-naladite/.