Pustevny i tento leden zahalí ledová nádhera

Právě jste: Radio Čas  /  Na Moravě žijeme s Vámi  /  Pustevny i tento leden zahalí ledová nádhera

Start nového roku si zaslouží něco výjimečného! Co takhle naše krásné hory zalité ledem? Přijďte se kochat neuvěřitelnou ledovou KRÁSOU!
Horské sedlo PUSTEVNY opět ožije přehlídkou Ledových soch. Tentokrát 6.-7., 13.-14. a 20.-21. ledna 2018.

Milované Pustevny i v tomto lednu obohatí umění z ledu

Ledová krása, která nám každým rokem obohacuje začátek nového roku, z Pusteven opět vyčaruje ledovou pohádku. V letošním roce organizátoři festivalu ledových soch připraví mistrovská díla z třiceti pěti tun ledu!

Sochy se budou vytvářet přímo na horách, budete tak mít jedinečnou možnost přihlížet, jak z neforemných kvádrů vznikají úžasná umělecká díla. Počasí bývá stále dost nevyzpytatelné, proto budou ledové sochy i letos umístěny ve stanech, které nepřízeň počasí nemůže tolik ohrozit.

Na návštěvě u Sluníčkových

Radio Čas oslaví v roce 2018 již 20 let! Rozhodli jsme se tak pozvat vás tentokrát na návštěvu k rodině Sluníčkových. Náš vyhřívaný stan vás přenese do minulosti! Je libo uvelebit se na sedačku, popíjet poctivého turka a poslouchat u toho vysílání Radia Čas z roku 2001? Na vše jsme připraveni!

Vstup je stejně jako v loňském roce ZDARMA.

Ve městě jste celý rok, stavte se k nám na hory!

V dnešní uspěchané době zkuste zpomalit, vezměte děti, babičky a dědečky a udělejte si výlet na hory za námi a za čerstvým vzduchem. Těšit se můžete i na sluníčko Radia Čas, které si moc rádo vyfotí a zaskotačí s vámi i vašimi dětmi. 🙂

JAK SE K NÁM DOSTANETE?

AUTEM

 • Výjezd na Pustevny je možný přes Rožnov pod Radhoštěm a Prostřední Bečvu. Na Pustevnách je placené velkokapacitní parkoviště (200 míst). V zimě jsou nutné řetězy!

LANOVKOU

 • z Trojanovic, kde můžete zaparkovat na velkokapacitním parkovišti u hotelu Ráztoka (200 míst). První lanovka pojede v 8:00. Poslední pak pojede dolů v 17:00. Jízdní řád lanovky a ceník najdete ZDE.

PĚŠKY

 • po červené turistické značce z Frenštátu p. R.
 • po modré z Trojanovic
 • po zelené z Kunčic p. O.
 • po červené z Rožnova p. R.
 • po zelené TZ z Prostřední Bečvy

VLAKEM

 • nejbližší vlaková zastávka je Frenštát p. R. odtud po modré turist. zn. nebo autobusem do Trojanovic a na Pustevny lanovou dráhou. Nebo stanice Rožnov p. R. a odtud autobusem do Prostřední Bečvy a na Pustevny nebo pěšky

AUTOBUSEM

 • z Frenštátu pod Radhoštěm –> zastávka Trojanovice u hotelu Ráztoka
 • z Rožnova pod Radhoštěm, autobusové nádraží –> Prostřední Bečva, hotel Zavadilka –> Pustevny, konečná
 • posílená kyvadlová autobusová doprava začne jezdit od zastávky „u Zavadilky“ jakmile dojde k zaplnění parkoviště na Pustevnách. Autobus bude jezdit za obvyklé tarifní ceny. Pro návštěvníky, kteří budou tuto dopravu chtít využít je určeno odstavné parkoviště pro jejich vozy. Na místě Vás budou řídit strážníci Městské policie.

PŘESNÉ INFORMACE O ODJEZDECH VLAKŮ A AUTOBUSŮ NAJDETE NA WEBOVÝCH STRÁNKÁCH IDOS

Prosím vyrazte na Pustevny s dostatečným časovým předstihem, předejdete tak zácpám. Jde nám především o Vaši spokojenost a abyste si výlet za ledovými sochami s námi opravdu užili.

Další informace najdete na stránkách Pusteven.

ledove_sochy_2018_banner

Na Ledové sochy na Pustevnách Vás zve:

czpz