OKÉNKO MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE

Právě jste: Radio Čas  /  Na Moravě žijeme s Vámi  /  OKÉNKO MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE

Ucelený přehled novinek a zpráv z Moravskoslezského kraje vysíláme každou středu a sobotu na Radiu Čas. Dění v kraji příjemnou a pohodovou formou mapuje Lucie Bielaková. Záznam z vysílání vždy najdete na našich stránkách.

Okénko Moravskoslezského kraje – středa po 17:00, sobota po 12:00.OKÉNKO MS KRAJ 2017

 

Hejtman Ivo Vondrák o vyhlášené soutěži o nejlepší chytrá řešení v Moravskoslezském kraji a náměstek pro dopravu Jakub Unucka o Prodloužené Rudné…  Premiéra magazínu na Radiu Čas: 19.4.2017.

………………………………………………………………………………………………………………………..

O podpoře vrcholového sportu s náměstkem hejtmana pro oblast školství a sportu Stanislavem Folwarcznym a s tiskovou mluvčí správy silnic MSK Simonou Součkovou o rekonstrukci estakády Bazaly. Premiéra magazínu na Radiu Čas: 12.4.2017. (Reprofoto: Události v regionech, Česká televize)

…………………………………………………………………………………………………………………………

S náměstkem pro zdravotnictví Martinem Gebauerem o otevření unikátního oddělení následné péče v Bílovecké nemocnici a s náměstkem pro dopravu a chytrý region Jakubem Unuckou o opravách silnic II. a III. tříd. Premiéra magazínu na Radiu Čas: 5.4.2017. (FOTO: www.msk.cz)

…………………………………………………………………………………………………………………………..

                            Kliknutím na obr. spustíte spot 

O kotlíkové výzvě s Jarmilou Uvírovou – náměstkyní hejtmana pro životní prostředí, a s náměstkem pro cestovní ruch Janem Krkoškou o novém zimním videospotu MSK. Premiéra magazínu na Radiu Čas: 29.3.2017.

…………………………………………………………………………………………………………………………..

S hejtmanem Ivo Vondrákem o Moravskoslezském inovačním centru, s náměstkem Jiřím Navrátilem o rozdělení více než miliardy korun mezi poskytovatele sociálních služeb a náměstek Lukáš Curylo se vyjádřil k projektu Otevřené chrámy 2017. Premiéra magazínu na Radiu Čas: 22.3.2017.

…………………………………………………………………………………………………………………………….

Okénko Moravskoslezského kraje o návštěvě ministra životního prostředí Richarda Brabce v MSK a o elektrobusech v Třinci. Premiéra magazínu na Radiu Čas: 15.3.2017. (FOTO: www.msk.cz a Radio Čas)

……………………………………………………………………………………………………………………………..

 

 

 

 

 

Okénko Moravskoslezského kraje nejen o nejlepších sportovcích MSK. Premiéra magazínu na Radiu Čas: 8.3.2017. (FOTO: www.msk.cz a Radio Čas)

………………………………………………………………………………………………………………………………
Ivo VondrákReflexní pásky

 

 

 

 

 

 

Okénko Moravskoslezského kraje o spolupráci MSK s hasiči a o reflexních prvcích na silnicích II. a III. tříd. Premiéra magazínu na Radiu Čas: 1.3.2017. (FOTO: www.msk.cz a Radio Čas)

…………………………………………………………………………………………………………………………….

Očista ulic 2017Očista ulic 2017_2

Okénko Moravskoslezského kraje o čistějším ovzduší. To bude lepší i díky včasnému čištění silnic. Premiéra magazínu na Radiu Čas: 22.2.2017. (FOTO: www.msk.cz)

…………………………………………………………………………………………………………………………….

Okénko Moravskoslezského kraje o resocializačním programu pro lidi, kteří se vrátí z vězení. Premiéra magazínu na Radiu Čas: 15.2.2017. 

Proč je třeba se tomuto tématu věnovat? V roce 2016 bylo v Moravskoslezském kraji stíháno 8 477 recidivistů, což představuje 57,8 % všech stíhaných osob (14 678). Recidivisté spáchali 69,8 % z celkového počtu objasněných trestných činů. Tato kategorie pachatelů představuje v rámci MSK dlouhodobě mimořádně závažný problém. Jejich podíl na spáchané trestné činnosti je v MSK stabilně o cca 10 % vyšší, než je průměr pro celou ČR. (ZDROJ: www.msk.cz)

……………………………………………………………………………………………………………………………..

Platby kartou na KÚ MSK 2017 Výjezdní zasedání Rady MSK v Karviné (2017)

Okénko Moravskoslezského kraje o platbách kartou na Krajském úřadu MSK a pokračování kotlíkových dotací. Premiéra magazínu na Radiu Čas: 8.2.2017. (FOTO: www.msk.cz)

…………………………………………………………………………………………………………………………………..

Okénko Moravskoslezského kraje o opravách cest, kotlíkových dotacích a ekologické knížce pro děti. Premiéra magazínu na Radiu Čas: 1.2.2017. (FOTO: www.msk.cz)

Knížka pro děti 2 - MSK Knížka pro děti - MSK

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Okénko Moravskoslezského kraje o Mistrovství Evropy v krasobruslení v Ostravě, podpoře středních škol a učňovského školství. Premiéra magazínu na Radiu Čas: 25.1.2017. (FOTO: Facebook Moravskoslezského kraje )

ME 2017_zahájení 3 ME 2017_zahájení 2 ME 2017_zahájení

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Okénko Moravskoslezského kraje o chytrém řešení parkování, o MSK na Instagramu a také o novém vozidlu pro speciální transporty.  Premiéra magazínu na Radiu Čas: 18.1.2017. (FOTO: Facebook a Instagram – profily Moravskoslezského kraje)

msk_insta VUZ_01 VUZ_02

……………………………………………………………………………………………………………………………………..

Okénko Moravskoslezského kraje o prvním miminku roku 2017, Tříkrálové sbírce a čištění silnic. Povídání s mluvčí MSK Petrou Špornovou. Premiéra magazínu na Radiu Čas: 11.1.2017.  (FOTO: Facebook Moravskoslezského kraje)

PRVNI MIMINKO 2017 TRI KRALOVE 2017