JAK VZNIKÁ MEGAKONCERT

Právě jste: Radio Čas  /  Na Moravě žijeme s Vámi  /  JAK VZNIKÁ MEGAKONCERT

Rok příprav, více než stovka interpretů, profesionální přístup a úžasná atmosféra. To jsou základní fakta o Megakoncertu Radia Čas, který pro vás letos opět s nadšením připravujeme. Jaké jsou zajímavosti ze zákulisí a co vlastně celému vyvrcholení takové akce předchází? O všechno se s vámi podělíme.

Jak vzniká MEGA narozeninová hudební party?

Myšlenka na uspořádání Megakoncertu Radia Čas přišla už v roce 1999, díky milým vzkazům posluchačů. Radio Čas tak projevuje vděk svým fanouškům už po několik let a každý rok na podzim v době výročí svého založení pořádá Megakoncert Radia Čas pro všechny bezva lidi.

Že je Megakoncert Radia Čas úspěšný, dokazuje zhruba 12.000 každoročně prodaných vstupenek. Celé kolečko příprav by se dalo přirovnat k malému maratonu, který postupně, k blížícímu se datu koncertu, nabírá na intenzitě a pomalu graduje.

Celá realizace začíná u rezervace termínu Ostravar Arény a domluvou se všemi interprety, kteří vás – posluchače a fanoušky, budou po celý večer provázet a bavit.

V průběhu roku ladíme spoustu drobností, aby do sebe vše zapadlo a celý večer šlapal bez jakéhokoli zádrhelu. Komplikace se však může stát vždycky, ať jste sebevíc připravení. Důležité je však mít plán B. I takovou situaci už jsme museli řešit. Šlo například o vystoupení Karla Gotta, které musel ze zdravotních důvodu bohužel zrušit. Naštěstí se nám však podařilo jeho vystoupení nahradit stejně kvalitním účinkujícím, kterým nemohl být nikdo jiný než slavice Lucie Bílá.

Zásadním okamžikem v celé organizaci Megakoncertu Radia Čas je přeměna ledové plochy v Ostravar Aréně na hudební sál a zvukové zkoušky s interprety i moderátory. Tohle je takový pomyslný start akce. Ten oficiální začátek však probíhá velkolepěji, kdy se Ostravar Aréna přemění na halu plnou hudebních hvězd.

Za celou dobu pořádání Megakoncertu Radia Čas se na podiu vystřídala už více než stovka účinkujících. A jak výběr interpretů probíhá? To nám prozradil Roman Jeřábek, výkonný ředitel Radia Čas. „Zejména srdcem. Samozřejmě se díváme i na to, jaká je obliba interpreta a celou sestavu dramaturgicky skládáme tak, aby udělala zajímavý celek pro širokou skupinu návštěvníků.“ Výběr tedy zásadně ovlivňujete i vy, posluchači a fanoušci.

Důležitá je také atmosféra v zákulisí. Ta je podle slov Romana vždy profesionální, přátelská a nadšená. „V hale je vždycky úžasné publikum, to dává interpretům spoustu energie, kterou publiku vrací skvělými výkony.

Na Megakoncertu Radia Čas vystoupila spousta hvězd, české a slovenské scény, ale také té zahraniční – Boney M a Nazareth. S vystupováním hudebních interpretů souvisí spousta práce na podiu i během koncertu. Na přestavbách mezi jednotlivými vystoupeními pracuje tým lidí, který by si bez problému poradil i na závodech Ferrari, protože na obou událostech se hraje o čas. Nejkratší přestavba podia se zvládla za 2,5 minuty, a to mezi vystoupeními Vaša Patejdla a Heleny Vondráčkové na Megakoncertu 2016.

Letošní Megakoncert Radia Čas pro všechny bezva lidi se bude konat v sobotu 30. listopadu 2019. Už dnes si můžete vybrat ta nejlepší místa v hale a koupit si vstupenky na tuto báječnou narozeninovou show v prodejní síti Ticket Art nebo online!

Těšíme se na vás!

Vaše Radio Čas // Hity prověřené časem