DNY NATO V OSTRAVĚ & DNY VZDUŠNÝCH SIL AČR 2018

Právě jste: Radio Čas  /  Na Moravě žijeme s Vámi  /  DNY NATO V OSTRAVĚ & DNY VZDUŠNÝCH SIL AČR 2018

Radio Čas Vás zve na největší bezpečnostní show v Evropě. Uvidíte rekordní počet ukázek bojových letounů, statické a dynamické ukázky na zemi i ve vzduchu a bojovou i záchranářskou techniku. Už o víkendu 15. a 16. září na letišti v Mošnově. Nalaďte si speciální Radio Čas Dny NATO na 91.8 FM  na celém letišti a v okolí a neunikne vám nic z nabitého programu. Navštivte nás taky přímo na letišti ve speciálním vysílacím studiu Radia Čas!

Veřejný doprovodný program Dnů NATO v Ostravě & Dnů vzdušných sil AČR

Důležitá upozornění k bezpečnostním opatřením na letišti Leoše Janáčka v průběhu akce:

  • u vstupů do areálu budou prováděny bezpečnostní prohlídky, které jsou standardem na akcích podobného rozsahu a formátu
  • pro urychlení prohlídek prosím omezte počet a velikost svých zavazadel, které přinášíte do areálu
  • do areálu nebude umožněn vstup se zakázanými předměty a u vstupu je nebude možné odložit do úschovny
  • vnášení potravin a nápojů není omezeno
  • PODROBNĚ O BEZPEČNOSTNÍCH OPATŘENÍCH

DNY NATO  V OSTRAVĚ & DNY VZDUŠNÝCH SIL AČR 15. – 16. ZÁŘÍ 2018

Buďte přitom! Největší bezpečnostní show v Evropě je tady – Dny NATO v Ostravě. Uvidíte rekordní počet ukázek bojových letounů, statické a dynamické ukázky na zemi i ve vzduchu a bojovou i záchranářskou techniku.  Vstup je zdarma!

Hradní stráž

Areál se pro veřejnost otevírá po oba dny v 8:30 a vstup na celé Dny NATO je zdarma! 

PARTNERSKÁ ZEMĚ LETOŠNÍHO ROČNÍKU – SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ

Letošní Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil Armády České republiky už znají svoji zvláštní partnerskou zemi. Budou jí Spojené státy americké. Během přesunu amerických vojáků přes území České republiky v rámci cvičení Saber Strike 2018 to ve středu ráno ve Staré Boleslavi při setkání s vojáky oznámil velvyslanec USA v Česku Stephen B. King. „Jsem rád, že na počest 100. výročí navázání diplomatických vztahů mezi USA a Československem mohu oznámit, že Spojené státy budou „Special Partner Nation“ Dnů NATO v Ostravě letos v září. Výraznou účast americké armády připravujeme jako důkaz toho, jak moc si ceníme skvělých americko-českých vztahů, stejně jako členství obou zemí v Severoatlantické alianci,“ uvedl velvyslanec Stephen B. King.

Dny NATO v Ostravě představily koncept zvláštní partnerské země této akce (tzv. Special Partner Nation – SPN) v roce 2014, kdy se jí stalo Polsko, o rok později Švédsko. Ve velkém rozsahu předloni prezentovalo své ozbrojené síly Německo, loňskou partnerskou zemí bylo Slovensko. SPN je unikátním komponentem, který poskytuje příležitost rozšířené prezentace dané země. „Velice si vážíme toho, že Spojené státy přijaly naši nabídku stát se letošní partnerskou zemí naší akce. USA se pravidelně účastní Dnů NATO již od roku 2007, a to vždy s velmi zajímavou technikou. Proto nás neobyčejně těší, že budou zvláštní partnerskou zemí v tento jubilejní rok,“ uvedl za organizátory akce Zbyněk Pavlačík, předseda Jagello 2000.

Radio Čas si pro všechny fanoušky připravilo speciální edici oblíbené soutěže ROK ŽIVOTA ZADARMO přímo v areálu pro návštěvníky akce Dny NATO 2018.

VYFOŤTE SE A PROLEŤTE SE VE VRTULNÍKU

Zastavte se ve stanu Radia Čas a vyfoťte se u fotostěny Roku života zadarmo! Vyhrát můžete fantastický přelet vrtulníkem přímo na Dnech NATO. Úžasný zážitek, který vám přináší pohodové Radio Čas a společnost European Air Services.

Losujeme 3x denně:

Sobota 15.9.:

ve 11:00 hod. – losování 1 výherce letu vrtulníkem

ve 13:00 hod. – losování 1 výherce letu vrtulníkem

v 15:00 hod. – losování 1 výherce letu vrtulníkem

Neděle 16.9.:

ve 11:00 hod. – losování 1 výherce letu vrtulníkem

ve 13:00 hod. – losování 1 výherce letu vrtulníkem

v 14:00 hod. – losování 1 výherce letu vrtulníkem

Podrobná pravidla akce.

A nezapomeňte si na letišti a v okolí naladit speciální Radio Čas Dny NATO na 91.8 FM.

S RADIEM ČAS BUĎTE VŽDY VE VÝHODĚ! 91.8 FM!

Na Dny NATO každoročně míří na ostravské letiště desetitisíce návštěvníků.  S tím jsou spojeny i časté dopravní komplikace při příjezdech a odjezdech k letišti a záchytným parkovištím. Radio Čas chce svým posluchačům cestu do Mošnova ulehčit, proto bude celý víkend vysílat po celé Moravě kontinuální dopravní zpravodajství.

V sobotu i v neděli se už od ranních hodin lidé dozvědí ve vysílání Radia Čas aktuální dopravní situaci v okolí letiště. Po celý den budou redaktoři přímo na letišti v mobilním studiu speciálního vysílání Radia Čas Dny NATO ve spojení s dopravní policií, která jim poskytne ty nejčerstvější zprávy o stavu provozu na silnicích. Posluchačům tak neunikne žádná důležitá informace. Operativně se pak bude monitorovat aktuální stav na cestách během dne, nejvíce pak odpoledne, kdy budou návštěvníci z letiště odjíždět.

Přímo na letišti taky můžete navštívit mobilní studio Radia čas a podívat se tak, jak vypadá práce redaktorů a moderátorů. Ve studiu taky budeme po oba dny vítat zajímavé hosty z řad účastníků programu Dnů NATO.

12042174_10204998241819057_442074632_nnato (5)

Návštěvníci Dnů NATO, ale i pasažéři, kteří přímo z mošnovského letiště odlétají, by měli svou cestu pečlivě naplánovat. Dopravní policie doporučuje všem, kteří míří na Letiště Leoše Janáčka Ostrava, ať už na Dny NATO nebo z letiště odlétají, aby vyrazili na cestu s dostatečným časovým předstihem. Centrální parkoviště bude pro návštěvníky otevřeno už od 7 hodin ráno.

Chcete vědět podrobnější informace?

Všechny informace najdete na webu DNY NATO.

 

Partnerem letošního ročníku DNY NATO V OSTRAVĚ & DNY VZDUŠNÝCH SIL AČR je: