DNY NATO V OSTRAVĚ & DNY VZDUŠNÝCH SIL AČR 2017

Právě jste: Radio Čas  /  Na Moravě žijeme s Vámi  /  DNY NATO V OSTRAVĚ & DNY VZDUŠNÝCH SIL AČR 2017

Radio Čas Vás zve na největší bezpečnostní show v Evropě. Uvidíte rekordní počet ukázek bojových letounů, statické a dynamické ukázky na zemi i ve vzduchu a bojovou i záchranářskou techniku. Už o víkendu 16. a 17 září na letišti v Mošnově. Nalaďte si speciální Radio Čas Dny NATO na 91.8 FM  na celém letišti a v okolí a neunikne vám nic z nabitého programu. Navštivte nás taky přímo na letišti ve speciálním vysílacím studiu Radia Čas!

Veřejný doprovodný program Dnů NATO v Ostravě & Dnů vzdušných sil AČR

Důležitá upozornění k bezpečnostním opatřením na letišti Leoše Janáčka v průběhu akce:

  • u vstupů do areálu budou prováděny bezpečnostní prohlídky, které jsou standardem na akcích podobného rozsahu a formátu
  • pro urychlení prohlídek prosím omezte počet a velikost svých zavazadel, které přinášíte do areálu
  • do areálu nebude umožněn vstup se zakázanými předměty a u vstupu je nebude možné odložit do úschovny
  • vnášení potravin a nápojů není omezeno
  • PODROBNĚ O BEZPEČNOSTNÍCH OPATŘENÍCH

Akční odpoledne v Dolní oblasti Vítkovic 13. září  15:00 – 18:00

Atraktivní ukázky záchranářské, policejní a vojenské techniky i legendární letoun MIG – 21.

Akčního odpoledne v Dolní oblasti Vítkovic se zúčastní rovněž příslušníci pražské Hradní stráže. Využijte příležitost prohlédnout si zblízka dvě motorky BMW R 1200 RT-P, které budou součástí víkendové dynamické ukázky této jednotky na Dnech NATO nebo Škodu Superb 3. generace se skrytými majáky. Uvidíte i dynamickou ukázku zručnosti na motorce či příjezd prezidentské kolony.

Městská policie Ostrava předvede jak statické, tak i dynamické ukázky (koně, slaňování, psi) včetně doprovodných aktivit pro děti. Děti se také jako v loňském roce můžou těšit i na účast Hasičského záchranného sboru MSK, kteří předvedou vyproštění z havarovaného vozidla.

Určitě přijďte a nalaďte se na největší bezpečnostní show v Evropě. Akčním odpolednem vás bude provázet Jan Gavelčík z Radia Čas, který mimo jiné moderuje již několikátým rokem i Dny NATO.

DNY NATO  V OSTRAVĚ & DNY VZDUŠNÝCH SIL AČR 16. – 17.ZÁŘÍ 2017

Buďte přitom! Největší bezpečnostní show v Evropě je tady – Dny NATO v Ostravě. Uvidíte rekordní počet ukázek bojových letounů, statické a dynamické ukázky na zemi i ve vzduchu a bojovou i záchranářskou techniku.  Vstup je zdarma!

Hradní stráž

Areál se pro veřejnost otevírá po oba dny v 8:30 a vstup na celé Dny NATO je zdarma! 

PARTNERSKÁ ZEMĚ LETOŠNÍHO ROČNÍKU – SLOVENSKO

Roli speciálního partnerského státu letošních Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR přijalo Slovensko. Jedná se tak již o čtvrtou zemi v pořadí, která se této úlohy zhostí.

Návštěvníci se tak díky tomuto konceptu, který byl zaveden v roce 2014, mohou těšit na rozšířenou prezentaci slovenských ozbrojených a bezpečnostních složek. „Se Slovenskem nás pojí nejen společná historie, ale také úzké bezpečnostní vazby, které se projevují i v pravidelné účasti slovenských jednotek na naší akci. Je pro nás ctí, že se tedy právě Slovensko letos zhostí role speciální partnerské země a představí divákům kromě letectva i pozemní jednotky či civilní bezpečnostní složky,“ uvádí předseda Jagello 2000 Zbyněk Pavlačík.

Slovensko již na počátku tohoto roku potvrdilo účast svého letectva ve formě dynamické ukázky bojového letounu MiG-29 a statické ukázky víceúčelového vrtulníku Mi-17. „Podrobnosti o účasti další techniky a jednotek zveřejníme na tiskové konferenci 1. září. Již nyní ale můžeme říci, že stejně jako speciální partnerské státy předchozích ročníků akce, i Slovensko plánuje množství velmi zajímavých a premiérových ukázek,“ uzavírá Pavlačík.

A nezapomeňte si na letišti a v okolí naladit speciální Radio Čas Dny NATO na 91.8 FM.

S RADIEM ČAS BUĎTE VŽDY VE VÝHODĚ! 91.8 FM!

Na Dny NATO každoročně míří na ostravské letiště desetitisíce návštěvníků.  S tím jsou spojeny i časté dopravní komplikace při příjezdech a odjezdech k letišti a záchytným parkovištím. Radio Čas chce svým posluchačům cestu do Mošnova ulehčit, proto bude celý víkend vysílat po celé Moravě kontinuální dopravní zpravodajství.

V sobotu i v neděli se už od ranních hodin lidé dozvědí ve vysílání Radia Čas aktuální dopravní situaci v okolí letiště. Po celý den budou redaktoři přímo na letišti v mobilním studiu speciálního vysílání Radia Čas Dny NATO ve spojení s dopravní policií, která jim poskytne ty nejčerstvější zprávy o stavu provozu na silnicích. Posluchačům tak neunikne žádná důležitá informace. Operativně se pak bude monitorovat aktuální stav na cestách během dne, nejvíce pak odpoledne, kdy budou návštěvníci z letiště odjíždět.

Přímo na letišti taky můžete navštívit mobilní studio Radia čas a podívat se tak, jak vypadá práce redaktorů a moderátorů. Ve studiu taky budeme po oba dny vítat zajímavé hosty z řad účastníků programu Dnů NATO.

12042174_10204998241819057_442074632_nnato (5)

Návštěvníci Dnů NATO, ale i pasažéři, kteří přímo z mošnovského letiště odlétají, by měli svou cestu pečlivě naplánovat. Dopravní policie doporučuje všem, kteří míří na Letiště Leoše Janáčka Ostrava, ať už na Dny NATO nebo z letiště odlétají, aby vyrazili na cestu s dostatečným časovým předstihem. Centrální parkoviště bude pro návštěvníky otevřeno už od 7 hodin ráno.

Chcete vědět podrobnější informace?

Všechny informace najdete na webu DNY NATO.

 

Partnerem letošního ročníku DNY NATO V OSTRAVĚ & DNY VZDUŠNÝCH SIL AČR je: 

 

logo-trojek-as